Що таке Клінкер? З чого виготовляється та де і для чого застосовуються клінкерні матеріали

By 0
338
Що таке Клінкер? З чого виготовляється та де  і для чого застосовуються  клінкерні матеріали

Слово клінкер останнім часом набуває ще більшої популярності. Цей термін віднедавна використовується для опису не тільки клінкерних виробів, а й інших керамічних виробів, що не мають клінкерних властивостей. Нагадаємо, що клінкером можна назвати продукцію з водопоглинанням нижче 6%, стійкістю до розривних навантажень не менше 28 Н / мм2 і чистою щільністю не менше 1900 кг / м3. Ці характеристики гарантують довговічність, стійкість до руйнівних факторів, стійкість кольору та багато інших практичних характеристик, таких, наприклад, як стійкість до бруду.

Ми підготували об’ємний і вичерпний матеріал який, як ми сподіваємось, пояснить відмінності між різними типами керамічних виробів та допоможе знайти відповідь на питання, який тип клінкеру для конкретних застосувань та реалізацій.

Що таке клінкер?


Вироби з клінкеру виготовляються за традиційною технологією т.зв. «Витягування» із пластикової маси. Глина найвищої якості обпалюються при температурі близько 1100 ° C, що призводить до надзвичайно твердої та стійкої керамічної агломерації зі специфічними властивостями:

  • Водопоглинання нижче 6%,
  • Стійкість до розривних навантажень мінімум 28 Н / мм2
  • Чиста щільність не менше 1900 кг / м3.
укладання клінкерної плитки

Виробництво клінкеру за технологією «витягування» означає, що отримані вироби характеризуються структурою матеріалу, що, з одного боку, гарантує низьке водопоглинання та морозостійкість, а з іншого боку, дозволяє легко скидати у вигляді водяної пари не тільки воду, яка проникає всередину матеріалу, але і воду з землі. Ось чому ці вироби цілком придатні для зовнішнього використання в місцях, що піддаються впливу не простих погодних умов.

Як виготовляється клінкер?

Глина – один із найдавніших, найдовговічніших та найрізноманітніших будівельних матеріалів в історії. Керамічні вироби – це випали з глини – від грецького слова keramos, що означає земля, глина. Клінкер також  можна назвати керамічним виробом, що має надзвичайно сприятливі характеристики для використання які  впливають на високі технічні параметри міцності, такі як: дуже низьке водопоглинання та висока відпорність на тиск . Клінкерні вироби отримують випалюванням спеціальних видів глини при температурі значно вище 1000 ° С.

глина з якої виробляють клінкер на заводі Вандерзанден

Багаторічний досвід і  намагання  постійного удосконалення технологій виробництва призвели до того, що в Європі активно розвивається низка інноваційних заводів з виробництва клінкеру. А конкуренція між ними  спонукає бренди до впровадження  нових тенденцій та  нових технологій виробництва. Серед найбільш відомих можемо виділити: польський клінкер від King Klinker; бельгійского виробника клінкеру та цегли ручного формування Vandersanden;  ще один передовий виробник з Польші – Roben; та німецький виробник з довгою історією Feldhaus.

(Купити клінкер від цих виробників, або дізнатися яка ціна клінкеру  їми представленого  можна за цим посиланням ). 

Весь процес виробництва всіх клінкерних виробів,  а саме: клінкерна плитка,  клінкерна тротуарна бруківка  та  клінкерна цегла, повністю автоматизований та точно контролюється комп’ютерами.   Виробляючи клінкер,  обов’язково застосовуються   лише високоякісні види глини.  Адже, це основна сировина клінкерних виробів, яка відповідає саме за якість.  Однією з найвідоміших є так звана  сланцева глина – одна з найкращих, що використовується у виробництві клінкерних виробів.


Після екстракції глину спочатку змішують і піддають процесу гомогенізації або гомогенізації. Наступним кроком є   складання відповідної суміші шляхом змішування глини (або декількох видів глини) із заповнювачем (пісок, шамот, керамічне борошно) та додаванням води. Сировина подається в живильник, а потім вона проходить через ряд пристроїв, таких як: колеса, шліфувальні машини, ролики, завдання яких – подрібнити, перемішати та гомогенізувати сировину.


Готова суміш із вмістом вологи близько 17-18% надходить у вакуумний прес, де під дуже високим тиском утворюється глиняна нитка, яка різаком ділиться на шматки. На цьому етапі деякі вироби піддаються ангобуванню (кольорові поверхні) і піддаються процесу формування конструкцій на торцевій поверхні.

виробничі потужності King Klinker

Вироблені таким чином клінкерні вироби приблизно на 8-10% перевищують кінцевий продукт, і згодом вони зменшаться в технологічному процесі під час сушіння та випалу. Наступним кроком є   укладання печей, які йдуть до тунельної сушарки довжиною понад 100 м. Вони залишаються в сушарці до 72 годин. Цей процес повинен бути повільним, інакше вироби можуть тріснути і деформуватися. Умови (температура, вологість) в окремих місцях сушарки змінюються і підбираються таким чином, щоб забезпечити оптимальне висихання продуктів.


На наступному етапі візки з висушеними продуктами йдуть до тунельної печі, також довжиною понад 100 м. Температура в духовці встановлюється відповідно до т. Зв «крива випалу», характерна для кожного виду глини. «Крива випалу» дуже точно визначає температуру в кожній точці печі. Для того, щоб забезпечити відповідні технічні параметри та якість кінцевої продукції, печі з продуктами рухаються дуже повільно. Спочатку продукти нагріваються до тих пір, поки вони не досягнуть зони випалу, де залежно від виду використовуваної глини температура може досягати навіть 1200 ° С. Потім вже обпалені вироби також потрібно повільно охолоджувати. Весь процес випалу займає до 72 годин. Цей процес повинен бути повільним, інакше вироби можуть тріснути і деформуватися. Умови (температура, вологість) в окремих місцях сушарки змінюються і підбираються таким чином, щоб забезпечити оптимальне висихання продуктів.


На наступному етапі візки з висушеними продуктами йдуть до тунельної печі, також довжиною понад 100 м. Температура в духовці встановлюється відповідно до «кривої випалу», характерна для кожного виду глини. «Крива випалу» дуже точно визначає температуру в кожній точці печі. Для того, щоб забезпечити відповідні технічні параметри та якість кінцевої продукції, печі з продуктами рухаються дуже повільно. Спочатку продукти нагріваються до тих пір, поки вони не досягнуть зони випалу, де залежно від виду використовуваної глини температура може досягати навіть 1200 ° С. Потім вже обпалені вироби також потрібно повільно охолоджувати. Весь процес випалу займає до 72 годин. Після охолодження готові клінкерні вироби сортуються та упаковуються.

Найважливіші властивості клінкеру


Клінкер – це будівельний матеріал, який чудово захищає від дуже низьких температур. Завдяки цьому його можна розміщувати як всередині, так і зовні будівель. Він надзвичайно міцний і має чудові теплоізоляційні властивості. Відрізняється високою стійкістю до розвитку цвілі і грибків. Він також не піддається утворенню постійних плям. Поверхні з клінкеру можна очищати звичайними миючими засобами. Цей матеріал не ковзає (тобто безпечний там, де волога може бути високим), а також стійкий до подряпин, вигинів та стирання. Завдяки тому, що він має стільки цінних переваг, він став одним з найбільш обраних оздоблювальних та будівельних матеріалів.

Завжди в моді
приклад реалізації з клінкерної цегли від Вандерзанден

Окрім чудових фізичних характеристик, клінкер дуже популярний завдяки своїй позачасовій, бездоганній естетиці. Він поставляється в багатьох кольорових версіях, як для класичних, так і для сучасних аранжувань. Ми можемо прийняти рішення, наприклад, для фасадної плитки, виготовленої з неї з нерівною, шорсткою поверхнею або з абсолютно гладкою та блискучою текстурою. Така велика універсальність стала причиною того, що популярність цього матеріалу не згасає роками. Він все ще використовується в багатьох польських будинках – як всередині, так і зовні будівель.

Клінкер – де і коли доцільно використовувати?

Все більше людей розглядає питання використання клінкерної цегли як будівельного матеріалу. Не дивно – це модний матеріал, який має безліч незвичайних властивостей. Але лишається чи ненайголовніше питаня – Де кермічний матеріал буде працювати найкраще? І чи справді клінкер коштує цих грошей?

Клінкер та широкий спектр його застосування
приклад реалізації проєкту з плитки від Кінг Клінкер

Через те, що клінкер описують як чудовий декоративний матеріал, багато людей не знають, що його також можна використовувати і як будівельний матеріал. Так клінкерна цегла використовується в для обробки димоходів, камінів та печей. Вона здатна забезпечити захист від зовнішніх факторів і урізноманітнюють зовнішній вигляд самого димоходу чи каміну. Ще однією і найбільш поширеною формою використання цегли та плитки з цього матеріалу є звичайно оздоблення фасаду. Клінкер можна використовувати їх для покриття цілих стін так лише і їх частин, наприклад, плінтусів чи віконних рам. Клінкерний матеріал також обирають для будівництва огорожі будинку в класичному стилі, для оформлення саду (грилів, альтанок, ставків, фонтанів) елеменів вхідної групи, підгоги та зовнішніх сходів для посилення їх довговічності та морозостійкості. А з значним ростом популярності використання природніх матеріалів в інтерєрі, клінкерну цеглу та плитку дедалі частіше використовують для оздобленні внутрішніх будинків та квартир.

Спробуємо детальніше розглянути застосування клінкеру на найбільш поширених видів будівель:

  • Будівлі та фасади будівель

Багато історичних, монументальних будівель зроблено з цегли. Вони вижили століттями практично у незмінному вигляді. З цієї причини, а також властивостей, що характеризують клінкер, багато інвесторів вибирають будинок з цього матеріалу. Багатство кольорів та фактур може надати кожному об’єкту неповторний, оригінальний та унікальний вигляд. Так, білі будинки з клінкеру виглядають яскраво, чисто і приємно, та навіть витенчено не лише на сонячному Півдні Європи

Кольорові дахи, кольорово покриті лаком віконні рами та двері можна підібрати до білих фасадів. Оскільки білий колір контрастує із зеленим, цей тип будинків є виразом індивідуальності та ексклюзивності, створених для будинку, що стоїть посеред чудового саду. Наприклад, Röben пропонує два відтінки білого, перловий і кремовий, «блискучий», які зберігають свій колір незалежно від погодних умов. Бруд не осідає на поверхні білої клінкерної цегли, обпаленої спеціальним способом.

Фасади пісочного кольору елегантні і водночас легкі. Навіть великі поверхні не перевантажують своїми розмірами та кількістю використовуваної цегли. Вони прозорі і дуже теплі. Вони добре поєднуються з багатьма кольорами, як світлими, так і темними, тому ви можете формувати архітектуру будівлі різними способами.

Пісок і жовтий клінкер в поєднанні зі світлими кольорами роблять його елегантним; у свою чергу, вони оживляють і підкреслюють це соковитими кольорами (червоним, темно-синім, зеленим). Відтінки червоної клінкерної цегли вважаються класичним кольором. Це також найпопулярніший колір фасаду (фото 6). Вибір величезний, враховуючи той факт, що червоний буває у багатьох різновидах, наприклад, червоний, затінений червоний, червоно-синій, коричнево-червоний і засмаглий, світло-червоний затінений, світло-червоний і засмажений тощо

За допомогою цих цеглин виробники дозволяють собі деяку екстравагантність. Використання старих методів випалу залишає на цеглі залишки вуглецю. Те, що було випадковим і ненавмисним у минулому, вводиться навмисно. Результат – оригінальний вигляд, який характеризується типовою червоно-синьою грою кольорів. Таке піднесення асоціюється з мозаїкою, воно живе і природне .

Коричневі будинки рідкість – як і будинки з чорного клінкеру. Вони характеризуються гідністю та вишуканістю.
Яскраві деталі вирішальні в цьому випадку, підкреслюючи принадність темного фасаду.

Вікна, двері, софіт; або більш екстравагантний розчин – білі суглоби; вони неодмінно додадуть неповторного шарму будівлям з темного клінкеру. Хоча весь цегляний будинок виглядає солідним, клінкер на частині фасаду або його частині ідеально підходить не тільки штукатурці, але і сайдингу, сталі, склу і т. Д. У таких випадках не існує «вказівок» щодо пропорцій використання клінкеру в поєднанні з іншими видами фасад.
Індивідуальний дизайн, кольори, деталі; мають тут вирішальне значення.

  • Димоходи, каміни та печі

Димохід – це найвищий елемент будівлі. Це забезпечує циркуляцію всередині будівлі (вентиляція приміщень) і відводить пари з опалювальних приладів.
Насправді він повинен бути міцним і довговічним (через агресивний вплив різних факторів), але якщо ми вже докладаємо всіх зусиль, щоб зробити будинок гарним; краса димоходу також важлива.
Для цього використовується досить темна клінкерна цегла і темні шви; форми сучасних димоходів, їх верхівки та навіть орнаменти говорять про те, що це важлива деталь будівлі

  • Мала архітектура

Вуличні меблі – це справжнє поле для нашої уяви за допомогою цегли та клінкерної фурнітури – які кожна компанія пропонує у своїй пропозиції
Вони пропонують нескінченну кількість можливостей для створення різних форм.
Клінкером можуть бути, наприклад, підвіконня, вишукані верхні стіни; фонтани, басейни; сходи, і навіть перголи.

  • Огорожі та елементи оздоблення

Огорожі та різного роду елементи декору сьогодні є невід’ємною частиною кожного будинку.
Для цегляного будинку потрібен відповідний каркас огорожі. Звичайний дротяний (сітчастий) паркан – це свого роду дисонанс між красивим будинком і не дуже декоративною огорожею.
Який варіант вибрати, серед іншого залежить за розміром ділянки – довжиною огорожі, місцем розташування та мірою, якою ми хочемо відокремитися від околиць.


Безперечно, повна висока стіна, що оточує територію будівлі, не є сприятливою з архітектурної точки зору. Набагато акуратніше виглядає огорожа, що складається зі стовпів із заповненнями між ними (прольоти) з дерева, сталі, ПВХ та ін. Форми стовпів можна варіювати декоративними елементами – дахами, фінішалами; декоративні куточки тощо. Так само плінтус може виконувати декоративну функцію, якщо ми використовуємо молдинги для верху.
У такому випадку прольоти повинні бути досить простими і скромними. Перебільшена орнаментація може занадто втомлювати такий елемент архітектури.
Помірність і простота приносять набагато кращий ефект.

  • Інтер’єри

В інтер’єрі клінкер також знайшла свій «дім». Клінкерну плитку досить часто використовують на стіні в комерційному будівництві, оскільки це безпроблемне рішення, особливо у випадку високих, просторих приміщень з великою прохідністю, які не потребують частого ремонту.
У житлових будинках також доволі частіше в каміні можна знайти клінкер. Завдяки своїм властивостям, елегатності та мінімалізму це ідеальне місце для нього.

Колекція клінкерної плитки Old castle від King Klinker

Що ж, як бачимо, клінкер набуває все більшої популярності збільшується і спектр його застосування. Однак ми часто вдаємося до питання, де придбати  цеглу та клінкерну плитку за вигідною ціною,  та ще щоб мати гарантію найвищої якості. Що відлякує потенційних інвесторів, так це високі витрати на придбання матеріалів. На щастя, завдяки величезній популярності цього матеріалу та партнерськими відносинами з передовими виробниками клінкеру, ми можемо пропонувати клінкерну продукцію найкращої якості за конкурентоспроможними цінами. Мова насамперед про такі передові бренди як: Кінг Клінкер, Вандерзанден, Робен та Фелдхаус. 

На нашому сайті ви знайдете каталог продукції від цих брендів, а також зможете детальніше ознайомитися з усіма характеристиками й багатим асортиментом клінкерних виробів. Ну і звичайно зможете точно зрозуміти яка актуальна і найвигідніша ціна клінкеру.


Купити клінкер в Україні стає набагато простіше, скориставшись допомогою професійних менеджерів Клінкербуд Україна.