Клінкер в саду: стежки, тераси, сходи з клінкерної цегли
By admin0Осінь – час для облаштування саду, висадки нових дерев, обрізання кущів і облагороджування малими архітектурними формами. Якщо є бажання облаштувати сад таким чином, щоб елементи невеликої архітектури не тільки підкреслювали красу рослин, але й були стійкими та естетичними, слід вибрати клінкер. Які елементи саду можна побудувати з клінкерної цегли? Клінкер в саду – ідеї використання клінкеру.
Клінкер отримують випалюванням глини при температурі 1100-1300 градусів С. В результаті він втрачає свою пористу структуру і стає менш абсорбуючим. Він дуже міцний - стійкий до навантажень, ударів і стирання, а також до погодних умов (сонце, дощ і мороз).
Колір клінкеру залежить від хімічного складу використовуваної глини, температури випалу та технологічного процесу (кількість кисню, що надходить під час випалу). Традиційні, найпоширеніші елементи клінкеру мають різні відтінки помаранчевого, червоного та коричневого, але також жовтуваті, білі, чорні, графітові та двоколірні заштриховані, так звані полум’яні. Також можна придбати клінкерну плитку з глазурованою поверхнею. Їх колір може бути будь – яким, залежно від використовуваного пігменту.
Елементи клінкеру можна формувати машинним способом або вручну. Перші зазвичай мають блискучу висушену поверхню, але також може бути піскова або текстурна. Фасадна цегла найчастіше виготовляється вручну. Нерівні, з шорсткими поверхнями та краями дозволяють створювати будівлі з унікальним, трохи ностальгічним характером.
Клінкер в саду
Всі види керамічних елементів (цегла, плитка, черепиця) чудово виглядають у садах. Сформовані з глини, а потім випалені, мають цікаві природні кольори. Вони добре поєднуються з рослинами та іншими матеріалами, що використовуються при облаштуванні садів. Однак слід пам’ятати, що звичайна будівельна цегла пориста, тому має значне поглинання води, а це означає, що вона може легко зіпсуватися при зміні погодних умов. Якщо садова архітектура має бути довговічна та зберігати надовго текстуру та колір цегли, краще використовувати клінкерні елементи. Вони дуже міцні, тому підходять для будівництва поверхонь, сходів, стін та інших архітектурних елементів.
Клінкер для доріжок, терас та сходів
Садові поверхні. Клінкерні доріжки, сквери та під’їзні шляхи естетичні, міцні та прості в обслуговуванні. Вони з часом не втрачають свій колір. При необхідності їх можна демонтувати та зібрати в іншому місці або формі без шкоди для відновлених елементів. Тротуарна клінкерна поверхня є найбільш міцною. Вони підходять для укладання доріг та проїздів, оскільки витримують тиск до 5 тонн. Клінкерної цегли достатньо для спорудження доріжок, садових майданчиків та інших поверхонь, які використовуються не надто інтенсивно (вони витримують навантаження легкового автомобіля). Можна отримати дуже цікавий ефект руїн при використанні для будівництва поверхонь фасадної цегли формованої вручну. Однак слід пам’ятати, що такі поверхні менш міцні, ніж попередні – вони витримують менші навантаження і мають вищий рівень водопоглинання.
Тераси. Поверхня земляних терас виконується з тих самих клінкерних елементів, що і поверхні в саду. Клінкерна плитка також підходить для обудови бетонних терас. Вони нагадують теракотові, але набагато міцніші та стійкіші. Глазурована плитка – це особливий вид клінкерної плитки. Можуть бути різного кольору. Клінкерна плитка укладається так само, як будь-яка керамічна плитка.
Сходи. Для їх будови використовують бруківку або цеглу, також подібно до терас можна обробляти клінкерною плиткою.
Клінкер для будівництва садової архітектури
Клінкерну цеглу можна використовувати для будівництва парканів, підпірних стін та урн для сміття. Вони ідеально підходять для будівництва мурованих мангалів, оскільки вони стійкі до високих температур. Облицювальна плитка використовується для обробки фасаду будинку та різних садових конструкцій. Клінкер також використовується для виготовлення спеціальних елементів для покриття огороджень.
Як доглядати за клінкером в саду
Клінкер досить стійкий до забруднень, тому його легко тримати в чистоті. Досить промити пил і нанесений грунт водою. Забрудненню водоростей зазвичай запобігають сонячні промені, але якщо цього недостатньо і з’являється зелений наліт, його можна змити слабким розчином оцту. Більш сильні забруднення, наприклад, плями від автомобільного масла, різні види наліт та вицвітання, можна видалити спеціальними препаратами для консервації клінкеру. Садові елементи з фасадної цегли та облицювальної плитки повинні бути просочені вологою. Клінкер також можна захистити від попадання забруднень використувоючи спеціальні засоби.