Кераміка в будівництві. Чому варто обрати керамічні будівельні матеріали ?

By 0
275
Кераміка в будівництві. Чому варто обрати керамічні будівельні матеріали ?

Найпростіша відповідь – тому що кераміка найкращий, довговічний, природній і все більше популярний будівельний матеріал. Девелопери та їхні клієнти високо цінують її переваги, обираючи кераміку як для бізнес проєктів, так і для приватного будівництва. Адже будинок з кераміки – це будинок на довгі роки та для багатьох поколінь.

Пригадаймо найважливіші переваги кераміки як будівельного матеріалу:

Висока інвестиційна вартість будівлі

Цегла, як матеріал який перевірений тисячоліттями, є запорукою успішної інвестиції, будинок збудований з цегли це гордість його власника. Якісні керамічні стіни підвищують ринкову привабливість будівлі при майбутньому продажу чи оренді. Будинок з цегли тримає високу постійну ринкову вартість незважаючи на вік, оскільки керамічні стіни не змінюють своїх функціональних властивостей з часом – нерухомість з кераміки була, є і буде високо цінуватися на ринку.

Довготривалість та надійність.

Керамічна цегла серед усіх будівельних матеріалів демонструє одну з найменших схильностей до зміни форми, наприклад під впливом статичних навантажень, тепла або низьких температур. Цегляні конструкції особливо міцні і стійкі до погодних умов. Такі будівлі вимагають невеликих фінансових витрат на випадок ремонту чи реновацій. Цегляний керамічний  будинок це вдале рішення для в довготривалій перспективі.

Високі показники теплоізоляції

Традиційно випалена кераміка ніколи не мала параметрів теплоізоляції, які забезпечували б достатній тепловий захист. Лише завдяки процесу поризації стало можливим створення так званої «теплої кераміки». Процес поризації полягає на заповненні утворених повітряних порожнеч (пор) у керамічному матеріалі шляхом додавання дрібної тирси до глини, котра  спалюється при випалюванні цегли. Пориста цегла завдяки наявності незліченних мікропор в керамічних стінах, а також складній формі та розташуванню западин характеризується дуже високою теплоізоляцією. Саме ці теплові параметри дозволяють виготовляти одношарові стіни з пористої кераміки без додаткового утеплення.

Акустична ізоляція

Набридливі звуки можуть спричинити стрес, роздратування та відсутність концентрації. Стіни з правильно підібраною масою забезпечують високий рівень захисту від шуму. Як результат, стіни з спеціальної акустичної цегли демонструють чудову звукоізоляцію і в поєднанні з керамічними стелями забезпечують спокійне, комфортне проживання та надійний захист від неприємних звуків, що надходять як зовні, так і всередині будівлі.

Кераміка вогнестійка – випалюється при високій температурі

Керамічна цегла – це негорючий матеріал. Вогнестійкість керамічних стін досягає 4 годин, відповідаючи вимогам норм протипожежного захисту. Кераміка – є також нетоксичним матеріал, що означає, що під час пожежі вона не виділяє шкідливих або отруйних речовин. Тверді, керамічні стіни можуть витримувати руйнівну дію вогню протягом багатьох годин, ефективно захищаючи життя та майно мешканців.

Природний мікроклімат

Використання традиційної природної сировини та сучасних технологій при будівництві одношарової стіни гарантує добре самопочуття мешканців будинку. Завдяки природності вдається досягти ефекту так званого “дихання стін”, тобто дифузію водяної пари. Мікроскопічні пори в кераміці допомагають поглинати надлишок вологи з повітря всередині будівлі й повертати її назад, коли повітря занадто сухе. Це запобігає зволоженню стін, розвитку цвілі та грибків, а також підтримує постійний рівень вологості повітря, оптимальний для людського організму.

Акумуляція тепла

Завдяки відповідній товщині та масивності одношарові стіни збирають і віддають тепло залежно від температури всередині та зовні будівлі, підтримуючи її на постійному рівні. Цей процес відбувається в добовому та сезонному циклах. Захищає від різкого охолодження взимку та надмірного перегріву влітку.

Щільність та теплоємість завдяки системі шпунтів

Будинки з одношаровими стінами повністю захищені від вітру. Спеціальне з’єднання цегли на шпунти нагадує блискавку. Розташування ребристих елементів на бічних поверхнях цегли забезпечує надійне з’єднання між собою елементів стіни. Енергія опалення в жодному разі не «видувається» з будівлі крізь щілини чи прорізи. Одношарова стіна щільна й тепла та функціонує в якості такого собі природного кондиціонера. Коливання температури й вологості компенсуються поглинанням або віддачею тепла та водяної пари.

Екологія – керамічна цегла виготовляється з чотирьох природніх «стихій»: землі, води, вогню та повітря.

Кераміка – природний матеріал що здатний забезпечити та підтримувати здоровий мікроклімат в будинку. Новітні технології виробництва забезпечують одночасно високий рівень захисту навколишнього середовища. А сама цегла піддається високій переробці і згодом можуть бути також використані як вторинний матеріал, наприклад, як додаток у виробництві нової цегли, основа для дорожнього будівництва або як покриття на тенісних кортах.

Чи можливо збудувати будинок повністю з керамічних матеріалів.

кераміка

Будівництво будинку, його форма та функції завжди залежать від потреб інвестора. Кожен хоче, щоб будинок був теплий, вражаючий і збудований невеликим коштом, але й водночас не жертвуючи його довговічністю та міцністю.

Представляючи клієнту пропозицію побудови будинку, будівельники повинні ознайомитись з проектом, очікуваннями та запропонувати найбільш вигідну технологію будівництва. Має велике значення чи будинок буде мати горище, одноповерховий чи більше поверхів, також підвальне приміщення. Грунтові умови також важливі, з огляду на посадку фундаменту та виконання ефективної ізоляції (іноді необхідний дренаж).

В основному, процес будівництва можна розбити на чотири різні етапи:

Земляні та підготовчі роботи, й фундаменти

Сирий відрикритий стан

Сирий закритий стан

Оздоблювальні роботи

Перейдімо одразу до сирого закритого стану та матеріалів, з яких будувати дім. Несучі стіни – ще один важливий конструктивний елемент будівлі. Вони діють як вертикальні перегородки, відокремлюючи внутрішній простір будівлі від зовнішнього простору та розділяючи кімнати всередині будівлі. Іншими словами, вони ділять будівлю на окремі внутрішні приміщення. Несучі або конструкційні стіни передають власну вагу, вагу перекриттів і стін верхнього поверху, навантаження від даху та експлуатаційні навантаження будівлі на конструкційні елементи котрі безпосередньо під ними, тобто на стіни нижчого рівня, балки, колони або безпосередньо на фундамент.

Для будівництва внутрішніх стін – несучих та перегородкових стін ( тут, переважно акустичних, між житлових)   рішуче використовується пустотілу цеглу. Звернути варто увагу на кількість використаного матеріалу на 1 м², вказуючи переваги такої стіни. Можна це побачити на прикладі різних пустотілих блоків для будівництва дому.

Акустичні керамічні пустотілі блоки використовуються для стін, що відокремлюють квартири в багатоповерховому будинку. Акустична стіна має товщину у 25 см. Стіни зведені з акустичної кераміки  мають високі параметри звукоізоляції, що становить Rw = 60 дБ. Вони досить масивні, оскільки видимі отвори заповнені розчином цементу.

Наступним етапом є стелі. Чому вони теж кераміка? Найлаконічніша відповідь – якщо ми вирішили зробити будинок з кераміки, то послідовно вибираємо таку стелю. Роблячи таку стелю, ми обираємо надійність, економічність, безпеку, швидке та легке виконання, свободу дизайну, тишу в будівлі та системні рішення. Обговорюючи керамічні стелі, варто згадати конструкції типу – CERAM.

кераміка

Ceram блок. Він був розроблений насамперед для односімейного житла, з типовими прольотами та функціональними навантаженнями на стелю. За зовнішнім виглядом він не відрізняється (крім форми цегли) від стропу типу TERIVA. В основі його конструкції лежать залізобетонні та керамічні балки та керамічна порожниста цегла, в класичному варіанті (CERAM 50B / 24) проліт стропу сягає 630 см. Керамічна накладка висотою 6,5 см не суттєво збільшує висоту стелі та вагу конструкції, але дозволяє збільшити проліт стелі до 720 см. Така розбудований строп називається CERAM 50B / 30 – його мінімальна опорна ширина на конструкційній стіні 11 см, мінімальна ширина вінця конструкції 15 см.

І нарешті дах. звичайно ж керамічний, якщо він багатосхилий, адже тут керамічні покриття мають особливе значення. Їх ефективність полягає насамперед у ефективному відведенні води, що покращує довговічність та функціональність даху.

кераміка

Приймаючи рішення на користь керамічного покриття, перед нами постає  величезний вибір черепиці, її форм та кольорів. Популярний короповий стрижень натурального червоного кольору, різної викрійки – напівкруглий, сегментований, готичний або арковий.

Дах – це не тільки черепиця, а цілий комплекс необхідних аксесуарів, таких як конькова плитка, системи кріплення, трійники, вентиляційні димоходи та інші. Розрахунок загальних витрат на будівництво будинку, незалежно від того, буде він збудований з кераміки чи за іншою технологією, найкраще реалізує цю справу проектант-розробник, виходячи з конкретного проєкту, в якому буде відомо, яка площа зовнішніх та внутрішні стіни, дах та його форма, кількість вікон та багато інших елементів. Як правило, – якщо вирішили обрати кераміку – це гарантія успішної інвестиції.