Огорожа з клінкеру крок за кроком

By 0
235
Огорожа з клінкеру крок за кроком

При завершенні приватної будови, приходить час коли варто визначитися з типом майбутньої огорожі навколо об’єкту. Актуально, на ринку багато різноманітних пропозицій матеріалів під огорожу на різний смак, завдання та бюджети. Проте, певним балансом ціни та якості та максимальною універсальністю виділяться саме огорожа з клінкеру яка не тільки забезпечує більшу безпеку, але і стане естетичним доповненням до будь-якого проєкту. Використання клінкеру також є гарантією довговічності, оскільки він є матеріалом з низькою абсорбцією і стійким до складних погодних умов, таких як мороз або дощ. Клінкерна огорожа не вимагатиме ніякого обслуговування протягом багатьох років. Звісно, ​​за умови професійного виконання.

Як підійти до завдання, щоб огорожа з клінкеру тішила власника довгим строком служби та своєю естетичністю додавала особливого шарму будинку ?

Фундамент

Перед початком робіт підрядник повинен спланувати розташування огорожі на даній території. Потім можна приступати до заливки смуги. Фундамент для клінкерної огорожі повинен бути відносно глибоким. Його розміри залежать від географічного розташування ділянки та типу ґрунту. Рекомендується, щоб фундамент був розташований нижче точки замерзання на просадкових грунтах, які збільшують свій об’єм під впливом незамерзаючої води. Залежно від регіону , він буде знаходитися приблизно від 80 до 140 см під землею. На просадкових грунтах, достатньо фундаменту глибиною приблизно 60 см. Звичайне правило – ширина фундаменту повинна бути такою ж, як товщина стіни. При заливці бетону не можна забувати про деформаційні шви, тобто про вузькі щілини заповнені руберойдом.

Горизонтальна ізоляція та закладення першої цегли

Щоб гарантувати захист від вологи, що надходить із землі, а також запобігти ерозії та руйнування огорожі з клінкеру, перед кладкою цегли необхідно зробити горизонтальну ізоляцію з руберойду або бітумних смуг на фундаменті. Перші цеглини укладаються на горизонтальну ізоляцію, зазвичай у кутах, і тільки потім заповнюють проміжки між ними. При цегляній огорожі паркану, як і у випадку з фасадом, слід змішувати цеглу з різних піддонів. Цегла є природним продуктом, і його колір залежить від мінерального складу глини, тому окремі партії клінкеру можуть дещо відрізнятися за відтінком. Це типове явище, яке зустрічається у всіх виробників керамічних будівельних матеріалів. Межі допустимих колірних відмінностей визначаються будівельними нормами, пояснюючи це специфікою технологічного процесу та властивостями глини. Дотримання принципу змішування цегли з декількох піддонів робить відмінності непомітними.

Відповідний цементний розчин та забезпечення проти вологи допоможуть запобігти вицвітанню

При будівництві огорожі також важливо використовувати відповідний цементний розчин, розроблений спеціально для клінкеру. Розчин слід готувати відповідно до рекомендацій виробника. Найважливіше тут – це правильна консистенція, тобто правильна пропорція сухого розчину та води. Використання невідповідного розчину, особливо такого, що містить вапно, може призвести до утворення вицвітання. Якщо, крім того, стики зроблені неправильно, і вода потрапляє в стінку, солі, що містяться у розчині, розчиняються. Вода і солі рухаються через мікроскопічні пори на поверхню стіни. Там вода випаровується, а розчинені хімічні сполуки залишаються на поверхні цегли у вигляді не привабливих білих плям. Дуже важливим фактором, який допоможе уникнути вицвітання, є захист від вологи, як перед початком мурування, так і під час робіт. З огляду на процес схоплювання самого розчину не можна допускати на промокання цегли на будівельному майданчику. Розміщення цегли на піддонах захистить від проникнення води з землі. Зверху клінкер слід накрити будівельною фольгою, що запобіжить намокання цегли у разі дощу.

огорожа з клінкеру
Прольоти

Огорожа з клінкеру може бути повністю з цегли або поєднувати елементи клінкеру, наприклад, з дерев’яними вставками. Одним з найпопулярніших рішень є встановлення металевих прольотів між клінкерними стовпами. Прольоти слід встановлювати відповідно до вказівок їх виробника, зазвичай за допомогою дюбелів або вбудовування їх у відповідний розчин. Встановлення металевих прольотів повинно відбуватися на петлях, що дасть можливість теплового розширення. Завдяки цьому напруження, що виникають, не переносяться на цегляні стовпи, що може спричинити розтріскування стиків або навіть пошкодження клінкеру. На фундаментах під прольотами найчастіше викладають так звані «рулон», тобто цеглу, розташовану таким чином, щоб на зовнішній стороні стіни були видні лише тичок, а не традиційно – ложок. У місцях, які найбільше піддаються проникненню води, необхідно використовувати повну, а не щілинну цеглину. Для обробки можна також використовувати формову цеглу. 

Стовпчики 

Після будови зовнішнього шару стовпа з клінкеру, порожній простір всередині армується і заповнюється бетоном тієї ж консистенції, що і клінкерний розчин. Вершини стовпів можуть бути виконані з формової цегли або ковпаків, тобто, будівельних елементів з клінкерної цегли та бетонного несучого сердечника. Це не тільки естетична обробка, але і захисний елемент. Ковпачки конічні, тому дощова вода швидко стікає. Завдяки ефективному видаленню вологи вони запобігають її проникненню у стики колони та утворенню слідів вицвітання. Ковпаки встановлюють з використанням еластичного клею.

Фугування

Після укладання цегли необхідно почекати перед останнім етапом робіт – фугуванням. За цей час верхній шар огорожі слід захистити від проникнення дощової води. Коли розпочинати фугування слід проконсультуватися у фахівця з клінкерної кладки, котрий візьме до уваги різні фактори, в тому числі ступінь вологості в стіні та погодні умови. Фугування слід виконувати спеціальною клінкерною затіркою, підготовлену ​​відповідно до порад виробника, стежачи за тим, щоб вона не була занадто вологою. Рекомендується цегляна кладка з повними стиками. Можна виконувати опуклий або увігнутий стик за умови, що його краї торкаються краю цегли. Кладка цегли з порожнистими або поглибленими швами недоцільна, оскільки вода буде накопичуватися в незаповнених місцях. Також категорично не рекомендується робити стики за несприятливих погодних умов, особливо у випадку дощу та температури нижче 5 ° С.

Після закінчення  мулярських робіт

Після закінчення мурування огорожу слід додатково захищати протягом щонайменше 7 днів, коли відбувається початковий процес схоплювання цементу і вбираються хімічні сполуки, що містяться у розчині. Повний процес схоплювання розчину займає 4 тижні. Протягом цього часу стіну слід захищати від дощової води та надмірного сонячного світла, особливо вище 30 ° C.

Будівництво огорожі часто поєднується із встановленням воріт, тому варто додати, що установка розсувних воріт повинна бути незалежною від огорожі, оскільки динамічні навантаження, що виникають при переміщенні воріт, викликають напруги, які можуть призвести до тріщини в місцях з’єднання та цегли. Після завершення будови огорожа з клінкеру є самодостатнім об’єктом малої архітектурної форми та здаля додатково ефекту ще рекомендується простір навколо оточити гравієм.