Будівельна хімія

Використання клінкеру в будівництві надзвичайно широке. Однак, щоб скористатися його експлуатаційними параметрами, необхідні відповідні будівельні суміші
Будівельна хімія

Як відомо, на сьогоднішній день жодне будівництво не обходиться без застосування різних розчинів на основі цементу. На сучасному ринку будівельних матеріалів представлено безліч сухих сумішей різного призначення і якості. Однак тільки великі виробники здатні підтримувати стабільну якість і незмінний хімічний склад від партії до партії.

 

 

Для чого потрібна будівельна хімія?

Кладки стін складаються не тільки з цегли, але і з розчину, що скріплює їх між собою. Отримана стінова конструкція є основою будівлі і повинна мати міцне з’єднання елементів протягом багатьох років. Кладочні розчини також виконують функцію герметизації та вирівнювання. Можливо, не всі знають, але будівельний розчин не є довільно використовуваним універсальним будівельним матеріалом і його слід ретельно підбирати для кожного застосування.

Розчин традиційно складається з піску, води та сполучного у вигляді цементу або вапна. У минулому муляр сам готував суміш цих інгредієнтів, але з другої половини 20 століття стали популярними готові сухі будівельні розчини. Просто вилийте їх з мішка і змішайте з водою. Залежно від рецептури конкретного виробника, сухі кладочні розчини можуть містити добавки, що надають їм бажані властивості (наприклад, графітовий розчин).

Клінкерна цегла надає будівлі репрезентативний та привабливий вигляд. Гладкий, природний, красивий фасад – відмінна альтернатива іншим типам обробки. Справедливості заради слід лише додати, що при створенні цього естетичного досвіду значну частину від 15 до 20% становлять зварні шви, оскільки це приблизно їх частка в цій площі.

Тому звернення уваги на належну якість розчину для клінкеру має велике значення. Специфіка спеченої, низькопоглинальної клінкерної кераміки вимагає використання будівельного розчину, який відповідатиме цим вимогам. Безумовно, варто потягнутися до перевірених продуктів

Види Сухих Будівельних Сумішей

Загалом, весь асортимент сухих сумішей можна розділити на кілька груп – за призначенням:

– універсальні сухі суміші, для загальнобудівельних робіт;
– розчини кладок для цегли і різних блоків;
– розчини для укладання тротуарної цегли та бруківки;
– клей і затирання для фасадної і плитки для підлоги;
– базові і декоративні штукатурки.



Технічні особливості Будівельних Сумішей

Залежно від типу суміші, крім основного хімічного складу, можуть змінюватися колірні пігменти або додаватися морозостійкі компоненти. А ось за  типом в’яжучого, кладочні розчини можна поділити на

Вапняні розчинисьогодні рідко застосовуються, іноді для внутрішніх штукатурок. Вони твердіють повільно і не стійкі до високих температур.
Цементні розчинивони вони широко використовуються, особливо в місцях, що піддаються впливу вологи.
Цементно-вапняні розчиникомпромісне рішення, найпопулярніші розчини з різними пропорціями змішування інгредієнтів і, таким чином, різними властивостями. 
Розчин для клінкерної кладкизастосовується тільки для кладки та заповнення швів. Його не можна використовувати для виготовлення швів, оскільки він виявляється не дуже стійким до води, яка через деякий час змиє розчин
Універсальний розчин для клінкерувін використовується двома способами – для цегляної кладки та з’єднання. Все завдяки особливим властивостям конструкції розчину, які отримуються в процесі виробництва. Завдяки цьому, розчин характеризується насамперед високою герметичністю, завдяки чому він не боїться впливу води. Суміш одночасно є гнучкою і паропроникною.
Часті запитання

Поширеним вибором є білий розчин для клінкеру, хоча він відрізняється досить високою ціною. Проте, у виробників   ви також можете знайти інші кольори:

коричневий
бежевий
цегляний
жовтий
помаранчевий
пісочний
зелений
чорний.

Остаточний вибір, звичайно, залежить від ефекту, якого ми хочемо досягти. У випадку з чорним клінкером використання білої затірки створить занадто великий контраст, який може бути непривабливим. Тож подумайте про чорний або темний відтінок, схожий на цегляний.

Звичайно, це залежить від сфери використання виробу та його експлуатаційних параметрів. Можна придбати стандартні приблизно за 150 гривень за 25-кілограмовий мішок, але на ринку є і більш дорогі пропозиції –  ціна іх сягає за 300 -500 гривень і більше.

Популярні позиції з нашого каталогу