Клінкерна плитка
Клінкерна плитка - це облицювальний матеріал, зовнішніх і внутрішніх робіт. Використовується для облицювання фасадів, для обробки внутрішніх стін, печей і камінів.
То, що ж таке клінкерна ПЛИТКА?
Клінкерна плитка – це популярний оздоблювальний матеріал, який користується популярністю вже протягом багатьох років. Просто не всі знають його правильна назва. Він дозволяє повернутися до старих традицій і нагадує роботи старих майстрів. Зовнішні даний оздоблювальний матеріал схожий на кладку з цегли або каменю.
Сучасна клінкерна плитка є щільною, а її текстура рівномірною. Якщо вдарити по такому матеріалу молотком, буде чути протяжний чистий звук. Саме від цього і пішла назва даного матеріалу. «Klink» з голландського перекладається як звук або дзвін. Звідси матеріал і отримав свою назву. З німецької мови слово «клінкер» перекладається як цегла, тому дехто вважає, що це слово має німецьке походження, як і сам матеріал.
Спочатку клінкерна плитка була цегляні блоки, тепер вона випускається у вигляді плитки. Її використовують для облицювання будівель. Вона здатна імітувати натуральну цегляну кладку. Фасад, оброблений клінкером, зовні не відрізнятиметься від цегляної кладки. Зараз виробники представляють широкий вибір клінкерної плитки. Причому моделі мають певний призначення та необхідні для різних видів будівництва та оздоблення. Це обумовлено тим, що матеріал є універсальним і тому підходить для багатьох оздоблювальних робіт.
Технічні характеристики клінкерної ПЛИТКИ
Виділяють кілька розмірів клінкерної плитки, найпопулярнішою є RF і NF, що використовуються для пресованої плитки. Розмір ВЧ (формат рейху) становить 250x14x65 міліметрів, широко відомий як польський. Розмір NF (нормальний формат) становить 240x14x71 міліметрів. Перевага формату NF полягає в тому, що три пластини на квартиру складають одну пластину, розташовану вертикально. Це полегшує естетичне виготовлення перемички.
Плитка, сформована вручну, випускається у трьох вимірах: NF, WDF та WF
- формат WDF має розмір 200-210x20x65 міліметрів. Витрата 60 штук на метр 2.
- Формат WF має розмір 200-210x20x50 міліметрів. Споживання 75 штук на метр 2.
- формат NF, як я вже згадував раніше, становить 240x14x71 міліметрів. Витрата 48 штук на квадратний метр.
РІЗНОВИДИ ПЛИТКИ
Будівельний матеріал цього типу класифікується за цільовим призначенням. Споживачеві пропонуються наступні види клінкерної плитки:
Технічна – використовується в разі потреби отримати дорогу або тротуарну доріжку з красивим, оригінальним науковістю. А також в приміщеннях, де скупчується багато народу. Від звичайної цементної плитки ця відрізняється, перш за все, різноманітністю своєї колірної гами. Форма у такий плитки зазвичай стандартна – під цеглу. Але клінкерна плитка може бути і квадратної. В такому випадку її часто викладають мозаїкою.
Водостійка – дуже добре підходить для гідротехнічних споруд..
Облицювальна – нею обробляють стіни, підлоги, а також сходи. Найпопулярніший вид клінкеру – це плитка під цеглу. Причому, асортимент кольорової гами досить великий. Взагалом така плитка має різноманітний вибір текстури і форм. Тому, підходить для будь-якого фасаду.
ПЕРЕВАГИ плитки
Екологічність і сприятливий мікроклімат
При виробництві плитки з клінкеру використовують тільки натуральні матеріали. Немає ні барвників, ні пластифікаторів, вапна або солі. Отже, пізніше на поверхні плитки не з'являються шкідливі для організму речовини.
Міцність і довгий термін служби.
Структура клінкерної плитки мікрозерниста, яка не має порожнечей. Саме тому міцність у неї більше, ніж у цементу, і навіть керамограніта.
Стійкість до ультрафіолету і перепаду температур
Плитка може витримати несподівано велике навантаження, не руйнуватися під впливом різких перепадів температур. Випробування показали, що матеріал здатний без труднощів витримати три сотні циклів заморожування і відтавання.
Легко очищається
Плитка не схильна до атмосферних забруднень. Навіть через кілька десятиліть її колір не зміниться. А ще, плитка зручна, її поверхня гладка, а тому укладати її легко.
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ
Перш за все, необхідно визначитися з кольором. Це легше зробити, якщо спочатку весь сектор розділити на 4 групи: світлі, темні, жовті і під цеглу. Після цього вибрати колір буде легше.
Визначившись з кольором, можна зайнятися вибором структури. А вона може бути як гладкою, так і шорсткою, блискучою, з добавками.
Прийшов час вибрати затирку. Вона об’єднує цоколь і фасад будинку. І так як це вже 3-й колір, він повинен відрізнятися від попередніх двох. Інакше буде створюватися враження, що поверхня одного тону.
Клінкерну плитку часто використовують для облицювання будинків і виробничих споруд. Вона здатна надавати будь-якому фасаду естетичний вигляд, а також захистити його від негативних факторів. Клінкер використовують для обробки вже заздалегідь підготовленої і вирівняною поверхні, щоб зробити видимість цегляної кладки. Також клінкер може бути первинним матеріалом для створення цілісних панелей, якими обробляють фасади. Його застосовують в різних формах для обробки.
З її допомогою роблять гарні драбинки та інші елементи ландшафтного дизайну на дачних ділянках, викладають садові доріжки, а також підлоги в альтанці або на терасі. Ще одне призначення – облицювання огорож штучних водних джерел, таких як фонтан, ставок, струмок на дачній ділянці. З її допомогою також обробляють басейн.
Клінкером найчастіше облицьовують в будинку каміни або печі в лазні. Це обумовлено міцністю і надійністю даного матеріалу. Нею обробляють стіни всередині виробничих, а також житлових приміщень. До того ж в гаражах, автомайстерень та інших виробничих приміщеннях, де на підлогу припадає велике навантаження, з її допомогою навіть роблять підлоги. Таким чином, коло застосування даного оздоблювального матеріалу є дуже широким.
Так, вони теж є.
В першу чергу, слід зазначити високу вартість даного матеріалу. Він доведеться не кожному по кишені. Оздоблення будинку цим матеріалом встане в круглу суму. Звичайно, є і дешевші моделі, але і якість у них зазвичай відповідне. Всі високоякісні вироби коштують дорого.
Серед недоліків багато покупців відзначають крихкість даного покриття. Це обумовлено тим, що за технічними характеристиками клінкер дуже схожий на скло. Даний матеріал необхідно транспортувати дуже акуратно і прокладати між плитками м’які елементи або міцно зв’язувати стопки з плиткою. Навіть при невеликому ударі така плитка може легко розбитися ще до монтажу. До того ж матеріал може легко потріскатися.