Клінкерна цегла

Клінкерна цегла виготовляється з глини тугоплавких сланцевих сортів, яка витримує для випалу температуру до 1200 градусів.
Клінкерна цегла
То, що ж таке клінкерна цегла?

Це паралелепіпед правильної форми з ідеально підібраними стандартами розмірів. Зовнішня поверхня якого відрізняється шорсткою фактурою, а кольорова гама може коливатися від світло-жовтого до темно-коричневого. 

Клінкерна цегла істотно відрізняється від звичайної керамічної за технологією виготовлення, рівнем міцності та рівнем поглинання вологи. Основною сировиною для виготовлення цього матеріалу є спеціальний вид глини, що і робить кожну цеглину надзвичайно стійкою та екологічною. А ще будь-яка будівля з клінкерної цегли вирізняється на фоні інших матеріалів своєю, природною красою та сучасним стилем.

А ви знали, що перші згадки про цеглу датуються, ще VII століттям до нашої ери? Вже тоді люди почали відкривати для себе всі переваги цього будівельного матеріалу. А їх звичайно набагато більше ніж один і сьогодні про головний з них — витривалість.
 
Власне, цегла належить до тих природних матеріалів, які з плином часу не старіють, а навпаки стають красивішими.
Чому? Перш за все, мова йде про надзвичайну довговічність, про яку, мабуть, не треба додатково переконувати якщо ви хоч раз бачили пам’ятки архітектурі у вашому місті. На думку будівельних експертів, фасади з цегли — це серйозна інвестиція яка здатна себе окупати більш ніж 100 років. Проте надійність — це далеко не єдине, що нас хвилює у фасаді нашого будинку, нам також важливий і зовнішній вигляд того місця де ми проводимо більшу частину життя. Але і тут цегла, як матеріал заслуговує всіх овацій, адже як один з крім довготривалості та міцності, має ще й стійкість до зміни кольору, який не тьмяніє під впливом сонячного світла за численні роки, а навпаки набирає власної чарівності та специфічних “художніх” властивостей.
 
 
 
 
 
Технічні характеристики клінкерної цегли

Виробництво даного будівельного матеріалу здійснюється відповідно до вимог ГОСТ 530-2007 і 7484-78. Технічні характеристики клінкерної цегли визначаються його фізико-хімічними властивостями і внутрішньою структурою. Виріб має високу щільність і вкрай низькою пористістю, що забезпечує йому мале водопоглинання і відмінну морозостійкість. 

 

 Од. вим.Види клинкерної цегли
звичайнафасаднатротуарна
Щільністькг/м3190020002100
ТеплопровідністьВт/м°С1,161,171,15
Вологопоглинання%4 – 63 – 5≤ 6
МорозостійкістьЦикловF100F200F300
Паропроникненнямг/(м•ч•Па)0.050,070,03
Кислостійкість%9595

95

РІЗНОВИДИ ЦЕГЛИ

Будівельний матеріал цього типу класифікується за цільовим призначенням. Споживачеві пропонуються наступні види клінкерної цегли:

Будівельна – в технології будівництва тришарових стін ця цегла використовується для створення внутрішніх несучих (конструктивних) стін. Завдяки високій міцності на стисках вона має здатність нести значні будівельні навантаження. До них відносяться такі силові елементи, як колони, сходи, стовпи, фундаменти і цоколі. Названі будівельні конструкції відрізняються механічною міцністю, стійкістю до зовнішніх впливів і довговічністю.

Фасадна – лицьова або фасадна клінкерна цегла характеризується чудовими декоративними властивостями і багатим вибором кольорів. Поверхні виробу додатково глазуруються, що дозволяє домогтися максимальної стійкості до атмосферних явищ і сонячного світла. Облицювальні матеріали крім звичайних виробів прямокутної форми можуть бути і фасонними.

Тротуарна  – тротуарна клінкерна цегла використовується для мощення мостових, пішохідних і садових доріжок, а також паркових алей. Матеріал володіє значною стійкістю до стирання і ударних механічних впливів. Це робить елементи ландшафтного дизайну виключно довговічними і здатними зберігати свій зовнішній вигляд.

 

ПЕРЕВАГИ ЦЕГЛИ
НАДІЙНІСТЬ
За даним показником клінкерні вироби займають лідируюче положення серед керамічних блоків і плиток.
Міцність
Безпечність
Неприхітливість
Не потребує догляду
Не вбирає вологу
ЕСТЕТИЧНІСТЬ
Цегла не є дешевим матеріалом, про те іі ціна виправдана іі довговічністю. Що здатна окупити усі інвестиції
Багатокольорність
Стильність
Довговічність
Не втрачає властивостей
ЕКОЛОГІЧНІСТЬ
Основною сировиною для нього є спеціальний вид глини, який називається худим, використовуються мінеральні добавки магматичних порід.
Органічний
Безпечність
Вогнестійкий
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

1. Рядові вироби застосовуються для будівництва навантажених опорних конструкцій: фундаментів, підстав, колон, ступенів, цоколів, а в окремих випадках і несучих стін.
2. Фасадний або облицювальна цегла використовується для обробки стін і інших конструкцій зовні і всередині будівлі.

3. Тротуарна призначений для мощення доріжок пішохідних, алей в парках і скверах, оглядових майданчиків.

Даний параметр характеризує здатність клінкерної цегли вбирати деяку кількість води. Щільна внутрішня структура матеріалу ускладнює процеси вологопоглинання. Мала пористість виробу досягається в процесі пресування і випалу при високій температурі, що призводить до спікання окремих частинок. В результаті утворюється маса з малою кількістю пустот.

Цегла клінкерна виробляється у відповідності зі стандартами, які визначають всі його основні характеристики. Вироби випускаються трьох основних типорозмірів, які фахівцями будівельниками позначаються наступним чином:

одинарний – розмір 250 × 120 × 65 мм позначення 1 НФ;
полуторний – габарити 250 × 120 × 88 мм маркування 1,4 НФ;
подвійний – розміри 250 × 120 × 140 мм позначення 2,1 НФ

ПОПУЛЯРНІ ПОЗИЦІЇ З НАШОГО КАТАЛОГУ