Як побудувати гриль барбекю своїми руками
By admin0Ще з прадавніх часів життя людини зосереджувалося навколо вогнища. В наші часи вогнище у звичайному розумінні змінило свою форму, а багаття замінили: плитами, печами, мангалами та барбекю. Саме спільне приготування і частування страв на грилі в колі найближчих здатне подарувати незабутні емоції біля власного будинку. Цей привілей робить гриль не тільки функціональним місцем приготування їжі, але й приємним місцем відпочинку у будинку кожного господаря.
Гриль – це інвестиція яка здатна дарувати емоції та функціонал кілька сезонів, тому варто, віднестися до його зведення як і до будь-якого будівельного проєкту. Слід враховувати як його конструкцію, так і розташування, а також вибрати найбільш відповідні матеріали. Вибір стилів та форм факторів просто величезний і обмежується тільки фантазією власника, проте важливо, щоб обраний стиль та форма гармоніювали з оточенням в якому знаходиться гриль.
Залежно від особистих уподобань, гриль може бути: круглим, прямокутним, квадратним, S-подібним – з топкою в одній частині та стільницею в іншій, чи кутовим. Все залежить від креативності та почуття естетики кожного власника. Для того, щоб забезпечити довговічність й правильну роботу гриля, при його зведенні слід дотримуватися й певних інженерних параметрів:
- відстань від землі до рівня плити з вогнищем повинна бути 60-70 см над рівнем землі,
- ширина вогнища (для 4 осіб) 70 см, глибина 40 см.
- висота стін, що покривають основу приблизно 30-50 см.
Земля, на якій буде розміщений гриль, повинна бути загартованою, тому необхідно видалити шар ґрунту на глибину близько 20 см і звільнений простір залити 15-сантиметровим шаром бетону. Бетонну основу робимо лише під мангалом. Якщо земля під бетоном піщана і глиниста, під шар бетону слід покласти додатковий стабілізувальний шар гравію та піску.
Клінкерна цегла найкращий матеріал для грилю
Матеріал, з якого будується гриль барбекю, повинен бути морозостійким. Для цього підходять бетонні та силікатні блоки, клінкерна цегла та природний камінь. А ось пористі та абсорбуючі матеріали при зведенні краще не використовувати це – наприклад, газобетон або керамічні блоки, оскільки гриль з таких матеріалів не прослужить довго: вже після першої зими він буде руйнуватися з середини через заморожену воду, яка накопичується в порах.
Однак найбільш вдалим матеріалом для гриля все ж таки залишається клінкерна цегла. Кераміка ідеально підходить для інсталяцій які безпосередньо піддається вогню, клінкерна цегла, стійка до високих температур. Також при будівництві, звичайно, знадобиться відповідний будівельний розчин, арматура, решітка та опора для решітки.
Стінки грилю необхідно зводити дотримуючись звичайних правил кладки для цегли. Для власників, які не тільки звертають увагу на практичність та надійніть, а й на естетичний вигляд майбутнього місця відпочинку і з цих причин обрали особливо елегантну клінкерну цеглу, знадобиться й спеціальний розчин для цегляної кладки клінкеру, такий як цементний розчин з трасом (мінерал вулканічного походження, що зменшує можливість вицвітання на поверхні цегли). Цей розчин призначений для традиційних кладочних робіт із застосуванням цегли та клінкерної фурнітури, а також інших елементів цього типу з низьким водопоглинанням. Безперечною його перевагою є також той факт, що після будівництва він стійкий до температур від -20 до + 600 ° C.
Приготування відповідного розчину
Розчин готується дуже просто: вилийте сухий розчин у ємність з відповідною кількістю води (у пропорції 3,5 + 4,0 л води на 25 кг сухої суміші) і перемішуйте до отримання однорідної консистенції. Цю операцію найкраще робити в бетономішалці або, для менших робіт, за допомогою дриля зі змішувачем. Інструменти та ємності, що використовуються для приготування маси, повинні бути ретельно очищені від залишків розчину та води від попередніх робіт. Розчин готовий до використання відразу після перемішування і повинен бути використаний приблизно протягом 3 годин. Кладочні роботи слід проводити при температурі від + 5 ° C до + 30 ° C. Під час робіт та після їх закінчення (мінімум на 7 днів) замуровані елементи слід покрити фольгою або матами, захищаючи від можливих опадів та занадто швидкого висихання розчину, спричинені дією вітру та сонця. Роботи не можна проводити під час опадів!
Правильні стики цегли
Цегла, підготовлена для кладки, повинна бути чистою, без пилу та сухою. Стик повинен бути побудований на «повному з’єднанні», що обмежить можливість проникнення дощової води в перегородку. Товщина з’єднання повинна бути рівномірною для всього шару і становити від 6 до 40 мм. Момент початку профілювання стиків залежать від погодних умов, абсорбційної здатності цегли та швидкості схоплювання розчину, пов’язаної з цими факторами.
Після закінчення кладки запасіться терпінням і почекайте принаймні тиждень, поки розчин висохне. Після чого у піднесеному настрої та в колі друзів можна розташувати решітку на вогнищі та починати готування на грилі.