Клінкерна бруківка та її застосування на зовнішніх поверхнях та інших елементах малої та великої архітектури
By admin0
Клінкерна бруківка – це керамічний прямокутний куб з розмірами поверхні укладання 200х100мм і товщиною 45,52 або 71 мм. На ринку також можна знайти цей товар розмірами 220х100х80мм відомий як «староміська бруківка», натомість виготовляється він переважно для реновації старовинних поверхонь. Однак, незалежно від розміру, клінкерна бруківка виробляється однаково, а саме, в процесі формування, сушіння та випалу високоякісної глини ( варто зауважити не кожна глина підходить для цього продукту) з додаванням піску та шамоту.
Готовий продукт (керамічний агломерат) характеризується дуже високими параметрами міцності (витривалість на стиск 200 МПа, тобто близько 40 тонн тиску при товщині 45 мм), надзвичайно низьким водопоглинанням (2-6%) та стійкістю до факторів зовнішнього середовища (мороз , кислоти, луг), а також фактори спричинені вживанням виробу (стирання, ковзання). Однак найважливішою особливістю з точки зору використання є стійкість цього матеріалу до втрати інтенсивності кольору. Ця особливість пов’язана з тим, що при виробництві цих продуктів не використовуються штучні додатки або пігменти для отримання бажаних кольорів. Колір бруківки є наслідком термічної обробки та використання глини або глинистих сумішей котрі при виробництві природним чином вигорають до даного кольору, наприклад жовтого або червоного.

В результаті ми отримуємо виріб, якого колір не тільки не змінюється з часом, а є однаковим в цілому розрізі. Ця особливість важлива коли поверхня бруківки пошкоджена – ушкодження не помітне, як у випадку з фарбованими виробами (наприклад, бетоном). Ще однією перевагою клінкерної бруківки, а одночасно і перед бетонною бруківкою є можливість використання п’яти поверхонь як лицьових.
Це дві поверхні для укладання та три бічні поверхні – підрамник та дві головки. Ця особливість дозволяє використовувати один виріб у багатьох місцях без необхідності вводити додаткові елементи – таким чином, можна використовувати клінкерну бруківку як бордюр, палісад чи стояки або проступи у випадку будови сходів. Дві поверхні для укладання дають клінкеру перевагу перед іншими виробами, тому що у випадку пошкодження поверхні не доведеться змінювати виріб новим – просто вийняти його, повернути на 180 градусів та вкласти в те саме місце. Якщо ці переваги поєднуються з найвищим рівнем стійкості до стирання та стійкості до ковзання, і незалежно від умов вологості, отримуємо всі характеристики цього продукту.

Клінкерну бруківку рекомендується укладати «вільно» на механічно ущільненому подрібненому заповнювачі (клиновий щебінь) або дренаж з бетону. Ці технології мають можливість пропускати дощову воду глибоко в фундамент, а потім під рівень замерзання (вода не залишається між та під бруківкою ) завдяки чому поверхня під час опадів та морозів не піддається ушкодженню, а кути та краї не сколюються. Одночасно мінімальним стає ризик вицвітання.
Не рекомендується укладати клінкерну бруківку на баласт із суміші піску та цементу, що, на жаль, є загальноприйнятою практикою, перенесеною (хоча там також не рекомендується) з технології укладання бетонної бруківки або граніту. Укладаючи бруківку таким чином, безпосередньо під нею створюється бетонна “псевдоплита” з обмеженою здатністю пропускати вологу. Наслідком використання цієї технології є тривалі або систематично повторювані явища вицвітання, в деяких випадках пошкодження стиків або ж самої бруківки.

При укладанні бруківки потрібно дотримуватися ширини стиків:
– при укладанні на еластичний фундамент (наприклад, заповнювач/щебінь), мінімум 3 мм.
– при укладанні на напівжорсткий або жорсткий фундамент (наприклад, бетонна плита), 5-10м.
Потім ці простори заповнюються, залежно від естетичних вимог та очікувань міцності, подрібненим заповнювачем (фракція 2-3 мм) або компонентою затиркою. Перевагою компонентної затирки над традиційно використовуваними засипками є їх стійкість до проростання рослинності та до вимивання водою або продування вітром. Вони повністю еластичні, мають різні насичені кольори і бувають двох різновидів – проникні та водонепроникні. Такі поверхні можна чистити механічним способом – також пристроями з функцією всмоктування води без побоювань пошкодити стики.
Клінкерна бруківка може використовуватися на всіх горизонтальних поверхнях – терасах, доріжках, вулицях, затоках, маневрених майданчиках, а також на сходах та вищезгаданих бордюрах. Завдяки своїй природній стійкості до кислот їх також часто використовують при будівництві каналізаційних тунелів.
Однак те, що ще більше відрізняє клінкерну від звичайної бруківки, – це можливість використовувати її як малогабаритну цеглу на всіх “вертикальних конструкціях”, тобто стінах, димоходах і навіть фасадах. Спеціалісти клінкеру сертифікують цей продукт двома способами – як клінкерне покриття PN EN 1344 та як керамічний настінний елемент PN EN 771-1, що дозволяє офіційно та законно використовувати цей виріб також у цьому виді будівництва.

Цегляна кладка такої малогабаритної цегли нічим не відрізняється від цегляної кладки в традиційних форматах, тоді як конструкції виготовлені таким чином, крім того, що відрізняються надзвичайною естетикою набагато щільніші, оскільки це суцільна цегла.
В першу чергу цей факт робить клінкерну бруківку популярною для закінчення вершин стін та збірних комінних труб, що завдяки своїй ціні приносить додаткові фінансові вигоди, незважаючи на більший рівень споживання на 1 м2, порівняно із використанням традиційної масивної цегли.
Конструкції виготовлені з цього матеріалу незалежно від того чи є вони плоскими поверхнями чи просторовими елементами, переймають усі особливості самого виробу. Вони стійкі до будь-яких природних факторів та являють собою безпечне та що важливіше довготривале закінчення роботи Проєктанта та Виконавця, а для інвестора стають приводои пишатися правильним вибором та вдалим інвестування коштів.
Отримати безкоштовну консультацію від наших професійних менеджерів для правильного вибору клінкерної бруківки, можна за будь-якими контактами на нашому сайті, або просто скористатися з посилань на контактну форму або на каталог продукції в розділі клінкерна бруківка.