Фасад з клінкерної плитки чи цегли. Який клінкер вибрати для фасаду?

By 0
473
Фасад з клінкерної плитки чи цегли. Який клінкер вибрати для фасаду?

Клінкер можна успішно використовувати як фасад житлового будинку або комерційної будівлі. Цегла та клінкерна плитка – це вироби, які мають високу стійкість до шкідливих атмосферних та механічних факторів. Який клінкер для фасаду обрати, на що варто звернути уваги при реалізації фасаду з клінкеру, що краще для фасаду: клінкерна плитка чи клінкерна цегла та на які кольори варто дивитися; ну і звичайно, яка ціна клінкерного фасаду? Про все це в статті нижче.

Клінкерний фасад – це, безсумнівно, елегантність та унікальний ефект. Серед думок клієнтів вже давно існує глибоке переконання, що  клінкер – є  дуже хорошим матеріалом для стін не тільки завдяки своїй естетичній цінності, але і надзвичайній довговічності. 
Зовнішній клінкер характеризується високою міцністю і стійкістю до різних шкідливих факторів. Клінкерний фасад буде стійким до сонячного світла, надмірної вологи та механічних пошкоджень. Клінкерна облицювання або фасадна цегла з клінкеру легко витримує усі навантаження та не тріскається під тиском даху або будівельної конструкції.


Перевагою клінкеру є також можливість легко поєднувати його з іншими будівельними або декоративними матеріалами. Його вдало можна поєднувати з дерев’яними елементами або декоративною штукатуркою. Клінкер також можна поєднувати з каменем, що додасть цікавий вигляд усьому фасаду. Малюнок з клінкерного облицювання або клінкерної плитки може бути будь-яким. Також, існує можливість в якій не потрібно покривати всю стіну, фасадною клінкерною цеглою,  а обійтися лише невеликим додаванням клінкеру, в якості декоративних елементів. 

фасад из клинкера

Клінкерний фасад – вартість, поради та думки. Ціна цегли та клінкерної плитки

Як уже зазначалося, ціни на клінкерний фасад змінюються залежно від обраного матеріалу. Клінкерна фасадна цегла може коштувати в середньому від 1 євро  за штуку, хоча можна знайти й більш дорогі моделі. На 1м2 фасаду житлового будинку може знадобитися близько 48-72 цеглин. Це доволі немалі витрати, тому існує варіант набагато доступніший  – застосування в фасаді клінкерної плитки.
Вартість фасаду з плитки значно нижча. Найпопулярніші моделі коштують від 15 євро / м2.  Таким чином, значно нижча вартість, ніж у випадку з клінкерною цеглою, дозволяє добитися подібного ефекту, що підтверджують  численні фотографій фасадів. Читаючи відгуки покупців, перевагою як фасадної цегли, так і клінкерної плитки є їх унікальний зовнішній вигляд, саме тому плитка є найбільш поширеним вибором.


Загальна ціна обробки фасаду також включає в себе й додаткові витрати, такі як: інші матеріали, клеї, сітки або кутова плитка. Якщо ви вирішили зробити цегляний фасад, вам також потрібно звернути увагу на дорожчу вартість фундаментів. Окрім вищезазначених витрат, слід також врахувати вартість праці у разі найму спеціалізованої будівельної бригади.

фасад из клинкера


Клінкерна цегла стійка і довговічна, але вимагає обслуговування до і після кладки. Цеглу, яка доставляється на піддонах до будівельного майданчика, слід захищати від дощу та сонця, використовуючи, наприклад, звичайну будівельну фольгу. Принаймні тиждень після укладання  слід захищати від вологи та атмосферних опадів, що може спричинити біле цвітіння на щойно вкладеній клінкерній цеглі.
Хорошим рішенням є поєднання цегли з різних піддонів. Це дуже корисна порада, якої слід дотримуватися при укладанні. Клінкерна цегла – це натуральний матеріал, тому один колір може бути різних відтінків. Це залежить від індивідуального складу глини, яка використовується для виробництва, або навіть незначної різниці в температурі випалу. Змішування цегли з різних партій дозволяє створити унікальний ефект на фасаді.

Клінкерні фасади з плитки або цегли – що вибрати?

Як ми вже згадували, одна з відмінностей – це ціна клінкерної плитки. Проте, основна відмінність плитки від клінкерної цегли полягає в їх розмірах. Хоча висота і довжина однакові, їх товщина різна. Плитка набагато тонша, вона  має товщину від 9 до 25 мм, тоді  товщина  цегли складає  115 мм. Ця різниця призводить до того – що  вага матеріалу, звичайно, більша. Тип фасадного матеріалу слід враховувати на етапі проєктування будинку. Якщо ви плануєте  застосовувати клінкерну цеглу, вам потрібно пристосувати не тільки стіни, але і фундаменти під неї. Пізніше внесення змін може виявитись неможливим або дуже дорогим. То коли вибирати клінкерну плитку, а коли клінкерну цеглу для фасаду?

Перш за все, клінкерна плитка дешевша за цегляну через меншу кількість матеріалу, необхідного для їх виготовлення. Також набагато дешевше зробити фасад з плитки, як правило, близько 50-60% вартості фасаду з цегли. Тож якщо ви хочете клінкерний фасад, а ваші фінансові можливості обмежені, вам буде набагато простіше реалізувати фасад  своєї мрії, вибравши плитку. Фасад з плитки мало чим  відрізнятиметься від цегляного, якщо додатково використовувати кутову плитку, він не буде відрізнятись і буде однаково довговічним.

Плитка добре функціонує на двошарових стінах через свою малу вагу, а її  приклеювання  – це досить  простий процес.  Що стосується клінкерної цегли, то фасад, виготовлений з них, потребує надійної опори у вигляді відповідно широких фундаментів. Якщо ми хочемо застосувати рішення з тришаровою стіною у вже існуючій будівлі або в ситуації, коли не передбачені досить широкі фундаменти, можна використовувати консолі з нержавіючої сталі, на яких буде будуватися цегла.


Приймаючи рішення щодо клінкерних фасадів, варто ознайомитися з широким асортиментом клінкерної продукції від Клінкер Буд Україна. Наявна клінкерна плитка, завдяки багатій палітрі кольорів та візерунків, дозволить архітекторам та дизайнерам створювати унікальні проєкти, насичені індивідуальними, барвистими та незвичайними рішеннями. Колекції, що імітують ефект старої цегли або ручної форми плитки, продемонструють майстерність старої конструкції в інноваційному варіанті. Своєю чергою, клінкерна цегла в асортименті від клинкербуд має поверхневі структури та кольори,  та виглядає як плитка. Їх показники якості та корисності дозволяють робити надзвичайно міцні та стійкі стіни, створюючи фасади у найвишуканіших кольорах та візерунках.

фасад из клинкера

Сама  естетична цінність – готового фасаду з плитки та цегли виглядає однаково. Клінкер створює елегантну, дуже сучасну композицію, яка чудово виглядає на будь-якому житловому будинку та ідеально вписується в оточення будинку та обробні елементи – віконні столярні вироби, балконні балюстради, альтанки, квіткові горщики та зелені насадження;Щодо,  якості клінкеру – це матеріал, який поглинає воду до мінімального ступеня і легко відводить вологу в навколишнє середовище у вигляді водяної пари. На ній не розвиваються форми, і ви можете промити забруднення мийкою під тиском, не боячись пошкодити фасад.Клінкерна плитка та цегла – це сучасні рішення, які пропонують високоякісне фасадне будівництво. 

Фасад з КЛІНКЕРУ – ЯКИЙ КОЛІР ВИБРАТИ?

В уяві більшості клієнтів клінкерна плитка асоціюється з кольором цегли. Дійсно, спочатку «клінкерна цегла» повинна була імітувати цеглу, але в епоху її популяризації було створено багато кольорових палітр для прикраси клінкеру. Вони охоче реалізуються на фасадах будинків.

  • Зелений з аквамарином

Зелений дах (бажано металочерепиця у формі черепиці) ідеально поєднується з аквамариновим клінкером, який не вимагає використання кольорової затирки. Такі зв’язки можна побачити у багатьох районах Європейських країн. Не менш популярним є поєднання аквамарину та блакитного.

  • Бордовий з помаранчевим


Темно-бордовий колір обшивки покрівлі помаранчевим клінкером є, мабуть, найбільш типовим поєднанням (зазвичай будинки з бордовим дахом утеплені полістиролом та пофарбовані в оранжевий колір). В цьому випадку варто скористатися відповідною затіркою. Рекомендується світло-оранжевий колір або на один тон темніше клінкерної плитки.

  • Зелений з білим


Ви, напевно, знаєте будинки, фасад яких оброблений «баранчиком». Це не що інше, як грубозерниста штукатурка в білому кольорі. В останні роки дизайнери будинків робили великий акцент на зелених дахах, які дуже цікаво поєднуються з білою клінкерною плиткою. Це набагато краще рішення, ніж «баранина» «, на якій накопичується пил і бруд. Клінкерна плитка, навіть білого кольору, більш стійка до забруднення і їх обслуговування не вимагає нічого, крім міцної мийки під тиском.


Тож, який колір вибрати? У багатьох випадках клінкерний фасад навіть не нагадує клінкер, оскільки стики створюють враження, що вся конструкція виконана зі спеціальних панелей. Якщо ви плануєте замінити або встановити фасад вперше, радимо завітати в наш шоу-рум Klinker Bud в Глевасі або до одного з наших  дилерів – партнерів (знайти найближчого дилера можна тут)   для підбору типу, форми й палітри клінкеру  та консультації  для правильної реалізації. 

фасад из клинкера

Особливості застосування клінкеру при реалізації фасаду

Фасади будинку можна оздобити клінкером, навіть якщо цього не було включено в проєкт. Форма, в якій ми зможемо використовувати клінкер, залежить від запланованої зовнішньої стіни.
У двошарових стінах це просто, адже досить замінити штукатурку на клінкерну плитку. Тоді найкраще вибрати спеціальну систему теплоізоляції плиткою. У такій системі наводяться деталі – які шари слід використовувати, яка максимальна маса плитки й т. д. Цеглу можна використовувати, якщо стіни тришарові, а покривний шар побудований з цегли.


Приймаючи рішення щодо клінкерних фасадів, варто знати, що для встановлення цегли та плитки потрібно використовувати інші додаткові вироби. Хоча для плитки потрібен лише спеціальний клей, інсталяція цегли повинна бути спланована заздалегідь і виконана за допомогою відповідних інструментів.

Через різноманітність форматів цегли, перш за все необхідно визначити, скільки штук потрібно на 1 м². Наприклад, для довгих сплющених форматів достатньо близько 48 штук / м2, а для менших, традиційних  – близько 50-60штук / м2.Тип обраного формату також дає різні варіанти наведення. Найпоширеніший – це розчинний шар товщиною 10-12 мм. Однак для сучасних довгих форматів рекомендуються тонкі шви товщиною 5 мм, що забезпечує цікавий візуальний ефект – розчин майже не видно в стіні, його витрата також зменшується – це вдвічі менше, ніж у шва 10-12 мм. Важливо те, що для виготовлення навісної стіни з клінкеру можна вибрати систему, яка використовує окремий розчин для кладки та з’єднання. Однак набагато зручніше і швидше використовувати будівельний розчин, який виконує ці дві функції одночасно. Також добре вибрати ступку з додаванням траси, яка зв’язує вільне вапно і зменшує можливість вицвітання вапна.

реалізація з анкерами NOVA

Для стабільного і довговічного з’єднання трьох шарів цегляної кладки необхідно встановити анкери з нержавіючої сталі. Кількість кріплень на 1 м2 стіни повинен визначати дизайнер. За замовчуванням передбачається, що достатньо 5 шт./м2. Кожен такий якір повинен супроводжуватися притискним диском. Він розміщується на внутрішній стороні зазору між стінами, щоб притиснути теплоізоляцію до несучого шару і відвести конденсовану водяну пару до вентиляційного зазору. В нашому асортименті доступний  широкий вибір таких анкерів від польского воробника Nova   

вентиляційні коробки NOVA

Для забезпечення адекватної циркуляції повітря між шарами тришарової стіни необхідні вентиляційні коробки, які встановлюються в шторній стіні та які також можна переглянути в нашому каталозі, тут також радимо бренд Nova  яки спеціалізуються на таких рішеннях. 

Також, можна замінити  плитку цеглою. Ми можемо зробити це за згодою дизайнера будинку і переконавшись, що U-значення стіни буде однаковим. Може знадобитися потовщення шару теплоізоляції або використання матеріалу з кращою теплопровідністю. Крім того, якщо замість плитки повинні бути цегла, а фундаменти не розширені, фасад клінкеру «підвішується» на спеціальних кронштейнах з нержавіючої сталі. Щоб вони виконали своє призначення, вони повинні бути міцно закріплені в несучому шарі стіни.

Як бачимо,  фасад з клінкеру справа не зовсім проста та  для реалізації потребує глибшого вивчення питання, прорахунків, узгодження з проєктом та  рішення який тип матеріалу буде застосовуватися: клінкерна цегла або клінкерна плитка,  в яких кольорах та форматах.  Звичайно,  наші менеджери готові вам допомогти у цьому питанні, (достатньо лише лишити заявку або сконтактуватися) економлячи ваш час, щоб ви могли зосередитись   на плануванні фасаду своєї мрії.