Затирка швів клінкеру. Фугування цегли

By 0
399
Затирка  швів клінкеру. Фугування цегли

Фінальний вигляд цегляного фасаду це не тільки сама клінкерна  цегла. Такий фасад складається з декількох різних елементів: але всі вони надважливі у досягненні бажаного ефекту. Зокрема: колір цегли; структура лицьової частини клінкеру; формат цегли; вид швів; комбінування з іншими матеріалами; тип затірки та колір затірки. Саме правильне закладення швів, відіграє надважливу роль при облицюванні поверхонь клінкером. Затирка для клінкерної цегли повинна обов’язково відповідати умовам застосування, тільки в цьому випадку облицювання буде не тільки прикрасою, але й ефективним захистом поверхні. Тож яка повинна бути затирка швів для клінкеру на фасаді ? – з’ясуймо.

Який колір затирки (фуги) обрати для клінкерної цегли

У випадку класичної цегляної кладки затирка складає приблизно 10-20% всієї фасадної поверхні та є одним з найважливіших факторів, що визначають її остаточний вигляд. Тому вибір правильного кольору надзвичайно важливий,  його слід ретельно продумати. Від нього залежить, чи буде суглоб цікавим доповнюючим елементом, чи повністю порушить кінцевий ефект. Залежно від кольору цегли, затірка може виконувати кілька завдань.

затирка для клінкеру. Який колір фуги обрати

Сірий є найбільш нейтральним кольором а, отже, найпоширенішим. Він створює достатній контраст між стиком і цеглою тому здалеку стіна здається єдиним цілим. Чорні з’єднання стають дедалі популярнішими. Вони надають більш теплий ефект певним цегляним кольорам.

Білий підкреслює кордон, чітко відокремлюючи цеглу від стику, одночасно освіжаючи та покращуючи колір цегли. А ось затирка в кольорі клінкерної цегли зменшує контраст до мінімуму, створюючи рівномірну поверхню. А кардинально іншого ефекту можна досягти при використанні Цегли без швів ZERO® від Вандерзанден, яка створює ефект непорушеного сучасного фасаду.

Який тип затирики (фуги) застосувати у клінкерному фасаді?

Для клінкерних матеріалів існує декілька принципово різних способів якими можна фугувати фасад. Всі вони є ефективними, довговічними та безпечними для клінкеру. Проте, в кожного з них є принципова різниця, на яку, між іншим, впливає естетична складова кожного окремого проєкту та особистих вподобань власників.

Стик врівень з цеглою (гладкий)

Метод роботи
Розчин наноситься у великих кількостях, потім вирівнюється і рівномірно розгладжується лицьовою частиною цегли.

Ефект
Цей метод зазвичай використовують, коли використовують затирку цегляного кольору, надаючи таким чином поверхні однорідну форму.

Затирка для швів цегли. Як фугувати клінкер

Злиття швів з цеглою (нерівномірне)

Метод роботи
Розчин наноситься у великих кількостях, але він не розгладжується. Надлишок розчину надає стику шорстку, нерівномірну структуру.

Ефект
Це найбільш часто використовуваний метод затірки для цегли ручного формування , що природно гармонує з її нерівномірністю.

Затирка для швів цегли. Як фугувати клінкер

Увігнутий суглоб

Метод роботи
Верхній і нижній край шва зрівняні з цеглою, а центральна частина заглиблена приблизно на 2-3 мм.

Ефект
Це рішення створює враження більшої тривимірної цегли, яка домінує в стику, додаючи фасаду акуратний ефект. В цьому випадку затирка може бути шорсткою або гладкою.

Затирка для швів цегли. Як фугувати клінкер

Опуклий суглоб

Метод роботи
Розчин наноситься у великих кількостях, але він не врівень з площиною цегли.

Ефект
Цей тип при використанні затирки цегляного кольору створює ефект однорідної поверхні.

Затирка для швів цегли. Як фугувати клінкер

Затирка під кутом

Метод роботи
Верхній край стику заглиблений, а нижній край знаходиться врівень з цеглою. Розчин частково заглиблений і підрізаний.

Ефект
Цей метод створює ефект тіні, підкреслюючи горизонтальні лінії фасаду.

Затирка для швів цегли. Як фугувати клінкер

Видалена затирка

Метод роботи
Верхній і нижній край шва не врівень з цеглою, а центральна частина заглиблена приблизно на 2-5 мм.

Ефект
Це рішення створює враження великої просторості та є найбільш ефектним. Проте такий тип затірки можна використовувати в середині.

УВАГА! Цей тип затирки не рекомендується застосовувати на зовнішніх стінах.

Звичайно, для виконання таких робіт потрібно відповідально поставитися і до вибору самої суміші для затирки клінкеру. Важливо використовувати в проєкті будівельну хімію від одного перевіреного виробника. В асортименті Клінкербуд ми маємо кілька надійних виробників з якісними сумішами для склеювання та облицювання клінкерних матеріалів. Рекомендуємо, зокрема, такі бренди як: PCB та Sievert. Проте, перед прийняттям рішення радимо проконсультуватися з нашими спеціалістами які допоможуть обрати найкращий варіант затирка швів клінкеру для вашого ідеального та стильного фасаду.