Фасади з клінкеру. Як доглядати за клінкерною цеглою.
By admin0Хоча фасади з клінкерної цегли не вимагають надмірної уваги, все ж варто подбати про їх належне виконання та відповідний захист, щоб уникнути багатьох небажаних проблем у майбутньому.
Фасади з клінкерної цегли відомі своєю винятковою витривалістю та міцністю. Виконані професійно, вони без проблем прослужать кілька десятків років і протягом цього часу не потребуватимуть жодного ремонту. Щобільше, стіна з клінкеру або лицьової цегли збереже незмінний колір протягом усього терміну експлуатації, оскільки цегла не тьмяніє під впливом сонячних променів, котрі потрапляють на її поверхню. Також слід зазначити, що стіни виконані з клінкеру не вбирають бруд чи пил. А звичайний, дощ змиє будь-який бруд, та якщо не має бажання чекати на опади, достатньо невеликої кількості води для очищення фасаду самотужки. Самі ці фактори, роблять клінкерну цеглу одним із найбільш часто рекомендованих матеріалів для будівництва стін та облицювання фасадів.
Якість та метод реалізаціїї фасаду
Естетичність фасаду та його витривалість залежать не тільки від самого будівельного матеріалу, але перш за все від підходу до його реалізації. Під час будівництва не слід застосовувати вапно, щоб запобігти утворенню білих плям на фасаді, тобто вицвітання. Також надзвичайно важливо захищати цеглу від вологи під час будівництва та використовувати спеціальний цементний розчин для клінкеру. Дотримання цих правил дозволить запобігти вицвітанню та насолоджуватися чистим фасадом на довгі роки.
Додатковий захист цегли
Хоча клінкерна цегла не вимагає спеціальної обробки, можна подбати про її додатковий захист, просочивши цеглу призначеними для цього препаратами. Приступаючи до робіт , слід звернути увагу на місця які особливо придатні вбирати вологу, тобто цоколі та підвіконня. Обробка спеціальними засобами забезпечить додатковий захистить від росту моху, особливо в більш затінених місцях, наприклад, на фасадах північної сторони. Обираючи відповідний засіб, слід обирати такий що не впливає на природні властивості матеріалу, такі як паропроникність, та щоб він не створював на поверхні оболонки котра може відшаровуватися. Така консервація клінкерних фасадів насичує колір та текстуру клінкеру, а пори в цеглі захищає від проникнення вологи. Процедуру слід проводити кожні кілька років.
Попередження можливих проблем
В результаті помилок під час монтажних робіт стики можуть обсипатися або перериватися, що призведе до проникнення води в стіну. На додаток погіршувати ситуацію може неефективна вентиляція, завдяки чому стіна не буде віддавати вологу назовні. Таким чином вода випаровується, а солі які в ній містяться, залишаються на поверхні матеріалу, викликаючи характерні білі плями, тобто вицвітання. Аби виправити ситуацію необхідно позбутися їх за допомогою герметизації стиків пошкодженого клінкеру та вдатися до превентивних заходів щодо захисту фасади з клінкерної цегли, вичистити насухо поверхню цегли. Нарешті, відмити стіну теплою водою, використовуючи мийку з високим тиском. Якщо стан стіни знаходиться в дуже поганому стані необхідно використовувати спеціалізовані препарати, призначені для видалення слідів вицвітання. Менш поширеною проблемою є поява моху та лишайників. Зазвичай вони осідають на цементному розчині на стиках цегли, переважно в місцях де вода довше затримується або важко висихає. У цьому випадку необхідно використовувати фунгіцидний препарат, який видаляє мікроорганізми та просочує поверхню для запобігання перед повторною появою моху.