Клінкерна плитка в інтер'єрі. Варіанти внутрішнього використання клінкеру 

By 0
261
Клінкерна плитка в інтер'єрі. Варіанти внутрішнього використання клінкеру 

Клінкерна плитка це матеріал за допомогою якого можна створити якісну імітацію каменю, цегли і навіть дерева. Клінкер не поступається їм за характеристиками. Тому плитку з успіхом використовують для внутрішнього декоративного оздоблення, створюючи естетичні і практичні інтер’єри в різних стилях.

Для виготовлення самої плитки використовують сланцеві і торф’яні глини. Їх ретельно трамбують, щоб не залишалося повітряних порожнин. А потім обпалюють при високій температурі (1200-1500 ° C) протягом 36 годин.

ХАРАКТЕРИСТИКИ КЛІНКЕРНОЇ ПЛИТКИ ДЛЯ ВНУТРІШНІХ РОБІТ

Будь-який клінкер можна використовувати як для облицювання фасадів, облаштування приміщень та для декорування камінів і печей. Цей матеріал не ділиться на категорії «для зовнішніх робіт» чи «для внутрішніх», що пов’язано з певною і постійною технологією виготовлення і якісною й натуральною сировиною.

В процесі виробництва клінкерна плитка пресується і обпалюється при високій температурі, тому залишається стійкою перед навантаженями: згинання ; стиснення; стирання та тривалі масивні статичні навантаження.

Клінкер без проблем витримує 400-800 кг навантаження на квадратний сантиметр. Примітно, що для цегли цей показник – не вище 250.

Клінкерна плитка стійка не тільки до механічних навантажень, але і до впливу хімічних речовин (кислот, лужних речовин). Не діють й на плитку з клінкеру і ультрафіолетові промені. Що дозволить будь- якій поверхні зберегти колір та не запобігти вигоранню протягом тривалого часу.  

клінкерна плитка

У клінкерної плитки низький показник водопоглинання – близько 2-3%. Її використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю. Клінкер не ковзає навіть при намоканні, а на поверхні не розмножуються цвіль і грибок.

Якщо передбачається частий прямий контакт з водою, рекомендується застосовувати глазуровану плитку. Вона абсолютно не пропускає рідину, тому її застосовують навіть в басейнах.

Крім того, завдяки водонепроникності підвищується морозостійкість. Таке облицювання витримує більше 100 циклів замерзання і відтавання. Тому клінкером обробляють балкони, неопалювані під’їзди і тамбури, дачні будинки і тд.

клінкерна плитка

Плитка добре переносить і високі температури: не горить, не деформується, не виділяє шкідливих речовин і, відповідно, добре підходить для декорування печей і стін поруч з ними.

Клінкер – досить щільний і тому важкий матеріал. Для внутрішнього оздоблення рекомендують вибирати більш тонкі формати, щоб навантаження на несучі конструкції була менше.

Ще одна перевага – різноманіття кольорів, фактур і габаритів. Завдяки цьому клінкер вписується в інтер’єр різних стилів і призначень.

ВИДИ І РОЗМІРИ КЛІНКЕРНОЇ ПЛИТКИ

Фактура буває:

  • гладкою;
  • шорсткою;
  • рустикальною ( «під камінь», під старовину);
  • глазурованої.
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу images-2.jpegЦе зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу kristina2_kopiya-667x533.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 3751f7d2c33a6f2a0c63bd576c1082501.jpg

Клінкер роблять різних кольорів: білого, чорного, червоного ( «під цеглу»), бежевою і коричневої гами і т. Д. Чи не зустрічаються тільки сині і зелені тони. Так відбувається тому, що в глину додають виключно натуральні барвники і до випалу. А сині і зелені тони в процесі не зберігаються. Але якщо плитка покрита глазур’ю, колір може бути будь-яким.

Імітацію природного каменю спеціально роблять неоднорідною за тону. Для цього барвники розмішують в глині ​​нерівномірно. А при випалюванні клінкеру «під цеглу» іноді використовують пересувні пальники. В результаті плитки теж виходять нерівномірними за кольором, від більш блідих до майже чорних. Подібний випал, як правило, поєднується з фактурою старої цегли.

клінкерна плитка

Формат клінкеру може бути різним, найчастіше зустрічаються європейський. Розмір вказується в міліметрах або літерним позначенням:

  1. WF – 210 х 50 мм.
  2. WDF – 215 х 65 мм.
  3. DF – 240 х 52 мм.
  4. RF – 240 х 65 мм.
  5. NF – 240 х 71 мм.
  6. LNF 295 х 71 мм.

Товщина – від 5 до 15 мм. Для обрамлення колон і арок випускають спеціальну кутову плитку. Другу частину, як правило, роблять більшою довжиною в – 115 мм.

ПОРАДИ ДИЗАЙНЕРІВ З ВИБОРУ КЛІНКЕРУ

Клінкерною плиткою облицьовують як приміщення в цілому так тільки і частину стіни. Перший варіант підходить більше для великих та просторих кімнат, так як подібна обробка візуально зменшує розміри.

У другому варіанті клінкер покриває одну стіну або частину – колону, нішу, портал навколо дверей або арку. Таке рішення виділяє акцентну стіну або застосовується для зонування простору. Інтер’єрна плитка підбирається так, щоб за кольором і стилем вона відповідала іншим оздоблювальним матеріалам й меблям.

Більший формат краще залишити для великих кімнат, а в скромних за розмірами використовувати невеликий. Світлі тони, особливо білий, візуально збільшують приміщення або «відсувають» декоровану стіну.

Плитка в окремих партіях може трохи відрізняється по тону, так як склад і умови випалу важко повторити з абсолютною точністю. Тому краще змішати клінкер з різних палет. Можна комбінувати й плитку контрастних або близьких кольорів (проте вони мусять бути однакові за розміром та фактурою). Це дає цікавий ефект.

Кутова клінкерна плитка дорожче за пряму в декілька разів. У зв’язку з цим буде дешевше змонтувати нову колону з цегли, ніж декорувати стару. Також можна використовувати й звичайну пряму плитку. Для цього краю запилюються під кутом в 45 °.

Зовнішній вигляд кімнати сильно залежить від затірки, яка обирається. Вона може бути близька по тону до клінкеру і тоді стіна виглядає більш однорідною. А при контрастних кольорах виділяються окремі плитки. Найчастіше вибирають сірі і кремові тони затірки, щоб домогтися ідентичності з цегляною або кам’яною кладкою.

Клінкер з «хвостом» випускають для промислових цехів і висотних будівель. В квартирі або приватному будинку немає настільки руйнівних впливів на стіни, тому він не потрібен.

клінкерна плитка

Цікавий факт: іноді виробники випускають здвоєну плитку, яку перед облицюванням розбивають по шву. Недосвідчені майстри часто не знають цього і можуть подумати, що привезли не той формат.

Клінкерна плитка не втрачає всі свої природні якості тільки в тому випадку, якщо строго дотримувалася технологія виробництва при її виготовленні. Тому потрібно уважно поставитися до вибору виробника. Поза всякими сумнівами, кращі з кращих на сьогодні це:

КЛІНКЕРНА ПЛИТКА В ІНТЕР’ЄРІ КУХНІ

Зона фартуха і та, що біля мийки піддаються впливу високої температури, води і засобів для очищення від жирних забруднень. Для подібних умов краще підходять варіанти клінкерної плитки з гладкою або глазурованою поверхнею, через те, що в шорсткуватих і зістарених збирається бруд і жир.

Якщо основним елементом інтер’єру є фартух з клінкеру «під стару цеглу» або «натуральний камінь», то поверх кладки встановлюються скіналі – специфічний захисний екран із загартованого скла, буває прозорим або з малюнком.

клінкерна плитка

Ще один варіант – декорувати стіну та акцентувати на зоні їдальні. Це не тільки підкреслить функціональний розподіл, але і додасть всьому приміщенню затишку.

Іноді прохід на кухню залишають відкритим для візуального об’єднання простору. В інших випадках ставлять двері, які будуть перешкоджати потраплянню зайвих запахів до житлової зони. Оздоблення клінкером поєднується з обома варіантами.

клінкерна плитка

КЛІНКЕРНА ПЛИТКА В ПЕРЕДПОКОЇ І КОРИДОРІ

У ці приміщення потрапляє бруд і пил з вулиці, тому потрібні легко миючі матеріали. До яких і відноситься і клінкер.

У коридорі або передпокої плитку, як правило, кладуть не на всі стіни. Наприклад, виділяють зону при вході, де знімають верхній одяг і залишають вуличні речі. У вузькому коридорі можна покласти білий клінкер на довгу стіну. Так буде здаватися, що простору ще більше. Враження підсилить дзеркальна шафа-купе.

Іноді так оформляють нижню частину стіни, яка сильніше брудниться. Також можна декорувати одвірок.

Часто на підлогу в холах кладуть керамограніт. Якщо підібрати його з однієї колекції з клінкером, вийде стильно і ефектно.

ДЕКОРУВАННЯ ВІТАЛЬНІ

Стіна, оброблена клінкерної плиткою, послужить прекрасним фоном для картин, фото, антикварних меблів або інших творів мистецтва. Іноді виділяють поверхню за диваном або, навпаки, телевізором.

Декорують не тільки дверний, а й віконні прорізи. Якщо кладка імітує стару цеглу – створюється відчуття історичної та загадкової атмосфери.

У вітальнях заміських будинків клінкером оформляють печі. А в квартирі можна зробити імітацію – електрокаміну або просто характерний малюнок

Декорування клінкером поєднується з паркетом, шпалерами в класичному стилі і важкими шторами, наприклад, оксамитовими. Доповнить інтер’єр гіпсова ліпнина, розміщена на стелі.

ПРИКЛАДИ ВНУТРІШНЬОЇ ОБРОБКИ СПАЛЬНІ

У спальній кімнаті клінкерною плиткою прикрашають стіну біля ліжка. Клінкер під старовину створює особливу атмосферу, що допомагає розслабитися і відпочити. А завдяки обробці, що імітує натуральний камінь, можна створити романтичну обстановку.

Кольори можуть бути будь-якими. З білим кімната виглядає більш сучасно, а з темними – камерно і затишно.

В спальні відпочивають, тому важлива екологічність та натуральність, і у клінкера це чи не самі головні якості якими він відрізняється від інших матеріалів.

ДИЗАЙН ВАННОЇ КІМНАТИ

У цьому приміщенні використовують глазуровану плитку. Така поверхня краще переносить постійний контакт з водою.

Необов’язково покривати всі стіни, цікаво виглядає оздоблення нижньої частини. Можна декорувати тільки поверхню, до якої примикає ванна. Інші стіни покриваються водостійкою фарбою.

Традиційні кольори для обробки – білий, блакитний і бежевий. Цікаво виглядає декор з використанням контрастних плиток, які укладаються в певному порядку або випадковим чином. Іноді клінкер різних кольорів монтують на сусідні або протилежні стіни.

клінкерна плитка

ІНТЕР’ЄР ДИТЯЧОЇ З КЛІНКЕРНОЇ ПЛИТКИ

До матеріалів які передбачені для дитини ставляться особливі вимоги. Такі матеріали не повинні виділятися шкідливих речовин. Крім того, малюки малюють або випадково бруднять стіни в дитячій кімнаті. Тому потрібні поверхні, які витримують часте миття. Цими якостями володіє клінкерна плитка.

З її допомогою можна створити атмосферу старовинного замку. Це припаде до смаку і лицарям, і маленьким принцесам.

Кольори краще вибирати спокійні, неяскраві, які будуть добре поєднуватися з дитячими меблями, малюнками і навіть фотошпалерами. А коли дитина виросте, інтер’єр легко буде поміняти на більш дорослий.

клінкерна плитка

ОЗДОБЛЕННЯ БАЛКОНІВ КЛІНКЕРОМ

Клінкер, як декор підходить і для балконів відкритого типу і для засклених (лоджії). Плиткою прикрашають всі стіни або тільки одну (поруч з балконними дверима або сусідню), кладуть на підлогу. Клінкер поєднується і з іншими покриттями для підлоги – широкоформатною плиткою, терасної дошки й т. п.

На тлі стін, оброблених клінкером, добре виглядають ковані і дерев’яні меблі, а також квіти. Якщо вибрати світлу обробку «під камінь», вийде середземноморський дизайн.

клінкерна плитка

КЛІНКЕРНА ПЛИТКА В РІЗНИХ СТИЛЯХ ІНТЕР’ЄРУ

Розглянемо приклади внутрішньої обробки стін в найпоширеніших інтер’єрних течіях.

КАНТРІ

В цьому типі створювалися американські заміські будинки. Для нього характерне використання натурального каменю з вставками з дерева, а також каміни. У стилі кантрі оформляють і міські квартири, наповнюючи їх атмосферою спокою і відпочинку на природі.

У концепцію вписується декорування стін клінкерною плиткою теплих тонів під камінь або дерево. Обробляється камін або його імітація. З фактури більше підходить шорстка або «під старовину». Якщо дозволяє приміщення, краще використовувати великі габарити. Такі плитки добре поєднуються з грубуватою дерев’яними меблями і стельовими балками.

клінкерна плитка
ХАЙ-ТЕК І МІНІМАЛІЗМ

У стилі хай-тек багато металу, скла і високотехнологічних приладів. Облицювальна плитка гарно підкреслить їх. Колір може бути будь-яким, але частіше використовують білий, сірий і чорний. Поверхня переважно гладка і навіть глазурована.

Фактурна груба кладка пожвавить інтер’єр в стилі мінімалізм. В основному використовується облицювальна плитка, що імітує цеглу. Кольори вибирають тієї ж гами – червоно-коричневої. Але і білий виглядає цікаво.

клінкерна плитка
ЛОФТ

Це індустріальний стиль, що імітує колишні промислові приміщення. У них стіни залишалися без обробки і тому було видно голий бетон і цегляна кладка. Для лофт характерний клінкер «під старовину», з нерівностями і сколами. Кольори – червоні і бурі. Бажано, щоб стіни були неоднорідними по тону.

Вписується в нього і біла глазурована плитка. Це «відсилка» до європейського метро – станції часто обробляли саме так.

клінкерна плитка
ГОТИКА І НЕОГОТИКА

Готичний стиль нагадує оздоблення середньовічних замків, які будували з каменю. Тому і клінкер кладуть з цієї імітацією. Краще вибирати фактуру “під старовину”.

Для неоготики характерний контраст між старовинним і більш сучасним, розкішним. Клінкерною плиткою виділяється стіна, ніша або арка.

клінкерна плитка
ПРОВАНС

Ще один заміський стиль, завдячює – південній французькій провінції. Інтер’єри відрізняються фактурою каменя і дерева, яку імітують клінкером. Кольори вибирають спокійні, пастельні: кремовий, світло-сірий, блакитний, лавандовий і т. Д. Можливо поєднання, а також використання клінкеру різних розмірів і фактур.

клінкерна плитка

КОМБІНАЦІЇ КЛІНКЕРНОЇ ПЛИТКИ ТА ІНШИХ ОЗДОБЛЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

У таких випадках потрібно подумати про те, щоб всі елементи поєднувалися між собою. Часто зустрічається комбінація клінкеру з шпалерами. Бажано підбирати декор в одній кольоровій гамі. Якщо шпалери з великим контрастним малюнком, плитку краще вибрати однотонну. А з дрібним і непомітним орнаментом поєднується клінкер різних кольорів.

Комбінацію клінкерної плитки і фотошпалер потрібно підбирати не тільки по тону, але і по стилістиці.

При комбінуванні з фарбою теж рекомендується підбір у близькій гамі. Інтер’єри з клінкером часто доповнюються підлоги плиткою. У цьому випадку один з матеріалів вибирають більш виділяється, з візерунком, а другий – однотонним. При комбінації з мозаїкою добре виглядає клінкер одного з кольорів , які присутні в візерунку.